ABC123

Jsem veden na ÚP, můžu pracovat jako výpomocník?

Už mě to doma nebaví, můžu občas pomáhat kamarádovi ve firmě třeba jako výpomocník nebo tak něco, aniž bych za to bral plat, protože nesmím přesáhnout 4000 Kč.

A jestli něco takového možné je, může se mnou sepsat nějakou dohodu nebo nějakou smlouvu, že tam jsem jen na výpomoc kvůli kontrolám?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Bohužel dle nového zákona nesmíte nic vydělat, aníž by jste přišel o podporu

Pokud vyděláte na 4 tisíce tak tuším už nesmíte být v evidenci Úřadu práce.

Další odpovědi
briketka10

podle nového zákonu si nesmíte nic vydělat, jinak budete vyřazen s evidence ÚP..
přečtěte si jej pořádně !
Doplňuji:
http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/grafika/2011/12/0­6/podpora-v-nezamestnanosti-zprisni-podrobny-prehled/?cid=726585

Deli

Zaměstná-li Vás kamarád, mělo by to být na smlouvu, jinak hrozí pokuta jemu i Vám. A jestliže jste veden na ÚP, smíte si přivydělat do 4000 Kč měsíčně, což sám víte.
Pokud si tedy u kamaráda přivyděláte do 4000 je vše ok, pokud více, nutno do 8 dnů nahlásit na ÚP.