monica.k

Jsem vážně tak k ničemu?? Už mě to tu nebaví.. Proč zrovna já?? Mám rodiče úplně jiné povahy než jsem já..

Už vážně, vážně nevím co mam dělat. Nejradší bych otevřela okno a skočila.. už mi na ničem nezáleží, nic mě tady na tom světě nedrží.. proč zrovna já sem vždycky ta špatná??? Která všem ubližuje, za všechno může ale jí nikdo nic nedělá???? Proč si taky někdo neuvědomí jak mi je??? Jak se cítim??? Všechno dobrý, co sem pro ně udělala jako by se ztratilo… To sem fakt tak zbytečná? Copak za to můžu? Proč se mě snaží akorát všichni předělávat?? Už mam dost toho „chyba je jenom v tobě“, ale vždyt ti nikdo nic nedělá", „za všechno tohle můžeš ty“, „si moc přecitlivělá“.. Ne já nejsem přecitlivělá jen už tu tíhu nedokážu unést… Já vím že jsem nešikovná ale rodiče si myslí že to dělám schválně že jsem k ničem atd. Nikdo mi to neulehčuje jen mě shazuje a říká co dělám špatně.. Co se zaměřit někdy na to co dělám dobře?, a když ne tak pomoct a poradit?? Ano peníze nerostou na stromě, A nebudou tady rodiče věčně.. Ale to si opravdu myslí že mi dělá dobře z nich tahat peníze?, že jsem nikdy žádnou brigádu nehledala?, jenže je mi 14 !! „když něco ne nechápeš tak přijď“ jenže jak říkají buď soběstačná a když jsem už je to opět špatně.. „umíš přemíšlet jen nad tím jak se namalovat a nabarvit si vlasy“ tyto dvě věci jsou JEDINÉ které mi opravdu jdou a baví mě, tak přece jen nejsmem k ničemu a je to špatně..
Prosím nepište mi že si stěžuji.. Protože kdo to nezažil, nic o tom neví..
Doplňuji:
Kelt
Stěhovali jsme se a jelikož byla mamka těhotná a taťka v práci ty těžké věci jsem musela nosit já z druhého patra do auta. Takto to bylo po tři dny a celé dopoledne jsem se s tím dřela!! Nikdo mi nedal najevo že bych alespoň maličko pomohla pořád jsem byla k ničemu a blbá.. Stačilo by mi třeba „dnes jsi mi pomohla, ušetřila jsi mi práci“ nic se nekonalo. Nošení odpadků byla samozdřejmost za kterou jsem opravdu nikdy nic nechtěla.. Tím všichni jsem myslela rodiče za to se omlouvám… Připadám vám tak nemožná..? Samozdřejmě s pubertou počítám a ovládám se a jestli vám přijde normální když ráno vesele pozdravíte AHOJ a odpoví vám matka čau že to skoro není slyšet tak to nevím, nevím.. Někdy mi připadá že v pubertě je spíše matka než já.. Samozdřejmě mám své chvíle to připouštím ale opravdu minimálně a jednou a této věci byla i babička která usoudila že by se mamka měla krotit.. Po narození druhého bráchy mi připadá jako by mě taťka neměl rád.. Nevím no dnes něco říkal něco o zahradě a já řekla že to řekl už jednou a co by se nedělo byla jsem drzá a řekl „abych ti náhodou jednu nesek“ to vážně jsem řekla normálně i mamka usoudila..
Já přesně takovou reakci očekávala že budu špatná já.. Kdo nezažil, nic o tom neví.. Ale beru valš názor a samozdřejmě nechci politovat jen je mi to někdy líto když mám slabou chvilku tak si i zabrečim..

Nejlepší odpověď
iceT

Když mě bylo 14\15 let,uvažovala jsem a cítila jsem se úplně stejně,takže ten pocit,že jsi k ničemu,časem přejde.Uvidíš.

Další odpovědi
Kelt

Pokud jsi v pubertě, tak reaguješ zcela jinak na určité situace, jsi emotivní, odmlouváš a pod Pamatuj si že jsi citlivější a více věci prožíváš. Ale okolí se tvé jednání nelíbí. Zkus se kontrolovat. Možná záleží na tvém způsobu komunikace – poděkovat, poprosit. tón hlasu, úsměv.
Nebudu ti psát dlouhý dopis, stejně by k ničemu nebyl. Jen něco.
Přečti si, co jsi napsala a řekni si ke každé své výpovědi tyto otázky. Například . proč zrovna já jsem vždycky ta špatná ? Každý ti to říká? Nebo tě i chválí a kdy a kdo. Jak by ti bylo , kdyby ti někdo řekl, že jsi dobrá? a řekl ti to? a jak jsi reagovala. Opravdu jsi špatná, ve všem, a všichni to říkají.
Vše dobré, co jsem udělala pro ně se jakoby ztratilo. Opravdu všechno. Jak to víš, podle čeho tak soudíš. řekl ti to někdo. A nemohlá bys dělat více. Když jednou vynešeš odpadky, nečekej že se to počítá napořád. atd.

orwell

V první řadě zapomeň na nějaké skoky z okna, tam to jde vždycky, zpátky nikdy. Docela Tě chápu, ale slova jednoho slavného pána byla: „Svět je pro ty, co se nepo.....“. Když mi bývalo do ouvej, vzpomněl jsem si na příběhy z dětství svých prarodičů, strýců a starších známých. Nepřej si ani vyslechnout, co všechno prožili. Někteří dvě světové války, bídu a hlad. Podívej se někdy na zprávy, co dokážou někteří „rodiče“ se svými dětmi v kojeneckém věku. To je děs!!! Já myslím, že tak daleko to ještě zdaleka není, abys musela propadat zoufalství. Prostě období, které prožíváš není jednoduché ani pro Tebe, ani pro rodiče. Zaplaš myšlenku, že jsi k ničemu. Jeden klasik kdysi dávno prohlásil, že nikdo není tak hloupý, že když se soustředí na jednu věc, aby v ní alespoň trochu nevynikl. A podle toho, co píšeš, asi líná nejsi (je-li to pravda). A za poznámky k výrokům otce jsem dostával běžně přes hubu. A když Tě baví se pěkně učesat a namalovat a jde Ti to, proč bys nemohla být dobrou vizážistkou? Hlavně nepodléhej depresím. Měj se a držím Ti palce!

mosoj

Rusové na to měli dvě slova " líšnij čelavek ". Nic nového pod sluncem.

U tebe je to navíc sobectví.

http://media1­.mypage.cz/fi­les/media1:4c8fbfc9a­d868.doc.upl/08%20%20R­omantismus.doc

valerietunov

Nepochopila jsem moc tvou otázku ale i tak když napíšeš takovej román tak to myslíš vážné(((; ráda bych ti pomohla ale nevím jak tak se tě raději zeptám jak se máš a pokud ti to pomůže tak jsme natom plus minus stejně(;

anonym

Do 21 let máš povahu naprosto stejnou(dcera víc po otci),jelikož si rodičům ještě nestačila „přerůst přes hlavu.“

da ny

omlouvám se za chybu :)
… „Život je pes a my jsme jeho štěňata“… je to jinak!
V tomto věku jsi citlivější, moc to neprožívej a nesnižuj si zbytečně sebevědomí, nedívej se na svět černě nebo černobíle.
Zřejmě jsi nedostatečně vytížená/zabavená a rozebíráš zbytečné záležitosti.
Mělo by být samozřejmostí, že každý člen rodiny se podílí podle svých možností a schopností na chodu domácnosti. Nikdy mne nenapadlo očekávat nějakou pochvalu za jakoukoliv pomoc. Je, ale pravda, že mne maminka uměla pochválit i poděkovat (bohužel ne každý člověk to umí).
Nikdo není dokonalý, ani rodiče. Všichni jsme omylní a chybujíc, něco nás tlačí a jinde píchá..í. Třeba si vezmeš ponaučení a vědomě budeš své potomky umět pochválit a poděkovat 🙂. Možná se budeš dopouštět jiných chybiček.
Ve 14 letech se dívka nemusí denně (do školy) zdržovat a hyzdit líčením, barvit vlasy je zbytečnost. Stojí to nemalé peníze a jsou teoreticky jen vyhozené oknem :). Spolužačky to jistě též dělají, není třeba vždy s vrstevníky držet krok. Nevím, jak si vaše rodina stojí finančně …
Můžeš být tím kým chceš, cituji: „Já přesně takovou reakci očekávala že budu špatná já.. " – a asi se stalo.
Když si "naplánuješ“, že jsi špatná, nešikovná, hloupá, ošklivá atd. Tak taková můžeš být.
Ale. TY jsi: šikovná, úspěšná, mladá, zdravá, krásná, oblíbená, usměvavá, milá, krásná – přidej sama, jaká jsi a budeš z
taková! 🙂
Svět a vše kolem nás je barevné, pestré a proměnlivé.
Není jen černá a bílá.
Mamka (pro tebe, ale „matka“ – toto slovo jsem u své maminky nikdy nenapsala ani nevyslovila) je pod větším vlivem hormonálních změn, než ty sama, pokus se být občas tolerantní…
Pokud budeš dělat i jiné věci/záliby (než jen líčení, barvení – nečekej, že toto ocení třeba rodiče, spíše opak může být pravdou)
s nadšením, chutí nebo láskou (i vařit :)), třeba objevíš v sobě i jiný dosud neobjevený talent a schopnosti.
Jaké čteš knihy, autory?
Máš před sebou dlouhou cestu, mnoho možností.
Především na tobě záleží, jaká bude (taková, jakou si naplánuješ).
Ráno bývá moudřejší večera, nic se nejí tak horké…
To pěkné přijde a čeká tu i na tebe 😁

da ny

Babička říkávala s úsměvem: §