Jsem v neschopnosti od 11.11. 2010,kdy obdržím zálohu na nemocenskou,budu v neschopnosti zhruba až do konce února.

Odpovědi
standa

Nevím co myslíte ´zalohou´ na nemocenskou, ale ve výplatě za listopad, která měla být splatná v průběhu měsíce prosince, jste již měl(a) dostat náhradu mzdy za dny nemoci, které spadly do vašich obvyklých pracovních dní za 4.-14. den nemoci.

Nemocenské dávky vám budou náležet za každý kalendářní den od 15.dne nemoci, tj. od 25.11. a vyplácet vám je bude OSSZ na účet, který jste uvedl(a) na neschopenku. Splatnost dávek je zpravidla až následující měsíc, tj. za prosinec*) až koncem ledna 2011. A dále vždy s měsíčním zpožděním.

*) těch 5 dní z listopadu bude nesjpíš proplaceno až spolu s dávkami za prosinec

hanny 2

OSSZ vám nemocenskou pravděpodobně vyplatí,ale otázka je kdy.Je totiž vůbec nezajímá,že třeba žijete od výplaty k výplatě,každý by měl mít pro tyto případy našetřeno,ne???????­??

MacaM

Napsal jste málo info. Pokud jste zaměstnaný, nemocenská Vám byla proplacena zamětnavatelem v prosinci, další v lednu a další v únoru a březnu. Pokud jste OSVČ, tak to Vám neporadím, určitě jste informoval příslušné úřady, takže jim zavolejte a žádejte odpověď.

Máte-li zájem,mohu nabídnout přivýdělek přes net, školení přes skype po a čt od 20hodin.
Pomůžete si k rychlejšímu uzdravení, pomocí bylinek a ještě si můžete zlepšit finanční situaci 🙂
skype: maca.mi

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou