Jsem v neschop.od 19.6. po dobu,co mě vyplácel zaměstnavatel vše vpořádku,za měsíc červenec mám dostat od úřadu a nic!?

Odpovědi
Alesh

Ono to dorazí, akorát je to státní instituce, tak mají na to, tuším, 3 měsíce a když to nedodrží, tak stejně nikoho nepotrestají, neboť žijeme v Česku … 🙂

standa

OSSZ by vám neschopenku měla proplatit do 30ti dní od doby, kdy ji obdržela od vašeho zaměstnavatele.

Pokud váš zaměstnavatel dodržuje standardní lhůty, potom měl neschopenku (za období července) předat na OOSZ v druhé polovině měsíce července nejdéle 31.7.

Pokud tak učinil až toho 31.7., potom má ´sociálka´ stále ještě čas…

Doporučuji zjistit na vaší mzdovce, kdy byla neschopenka předána na sociálku a pokud to bylo před 28.7., tak bych zvažoval dotaz přímo na sociálce.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-dostanu-nemocenskou

Jelda

Měl sem to samé. Opravdu si zkuste zavolat na vaši mzdovou účtárnu a zeptat se zda již odeslali váš papír na peníze na OSSZ. Nebo se domluvte a posílejte si to sám na OSSZ já jsem se domluvil s účetní a jí posílám jen kopii a originál odesílám na ossz a mám jistotu, že je to odeslaný a nemusím se spolíhat na účetní.