Roman3

jsem v inolvenci je moznost pozadat soud o zvyseni min.mzdy?pokud ano za jakych podminek?

dobry den chci se zeptat nevite nekdo jak se da zvisit min.mzda pokud jsem v inolvenci??da se zvysit pokud budu bydlet sam?a ne s rodici ??diky moc za odpovedi

Nejlepší odpověď
anonym

Romane, ta otázka je poněkud zmatená. Zřejmě hledáte východisko ze svých dluhů. Doporučuji Vám obrátit se na advokáta, který Vám sepíše případně žádost na osobní bankrot, nebo poradí, co ve své situaci máte udělat.
Žádat soud o zvýšení své minimální mzdy nemůžete. Toto není záležitostí soudu. Žádat o zvýšení platu můžete zaměstnavatele, nebo se obraťte na dávkové oddělení, zda Vám nevznikne nárok na některý druh příspěvku.
Pokud chcete bydlet sám, samozřejmě to změní Vaši sociální situaci i posuzování Vašeho životního minima. Zřejmě ale od této změny očekáváte nereálný výsledek.
Doporučuji Vám posbírat veškeré podklady o dluzích, Vašich výdělcích a příjmech a najít advokáta, který Vám poradí.

Další odpovědi
Mapel

Pravděpodobně se jedná o nezabavitelné minimum při exekuci mzdy. Tu upravuje zákon a ne soud. Jediná možnost je potom požádat parlament o změnu zákona, což je nereálný. Musíš se naučit vyjít s nezabavitelným minimem. Zda bydlíš s rodiči či ne, tak to nemá vliv. Vliv má:

  • zda se jedná o přednostní exekuci
  • zda jsi ženatý a máš děti
  • zda platíš alimenty na děti.