Jsem v důchodu, můžu si přivydělávat na brigádách?

Zbývá mi ještě rok do nároku na starobní důchod,ale už ho pobírám,šla jsem předčasně o dva roky.Můžu si už teď přivydělávat na brigádách,i když vlastně ještě nemám věk na ten správný starobní důchod?Ale naskytla se mi nabídka na výpomoc,ale nevím,jestli můžu jít pracovat.Děkuji

Nejlepší odpověď
vagra

Bereme-li předčasný důchod, můžeme si vydělávat jen tak, aby náš výdělek nezakládal účast na důchodovém pojištění, tedy aby z vydělaných peněz nebyla povinnost odvádět sociální pojištění.

Nemůžeme mít tedy zaměstnání na normální pracovní smlouvu, ani kdyby ta smlouva byla na dobu určitou, ani kdyby nám plynul jen nízký příjem.

Můžeme pracovat na Dohodu, podnikat, pronajímat…
Když bereme předčasný důchod, můžeme si vydělávat

na Dohodu o provedení práce
na Dohodu o pracovní činnosti s nízkým výdělkem
podnikáním s nízkým ziskem
příležitostnou činností s malým výdělkem
pronájmem

Zdroj: http://www.duchody-duchodci.cz/pred­casny-duchod-privydelek.php