Lucka17

Jsem uzavřená. Co mám dělat?

Vím, že tohle není žádná psychologická poradna, ale nechci s tím nikam jít, takže se radši svěřím anonymně. Poslední dobou jsem hodně uzavřená, nikomu se s ničím nesvěřuji, jsem nešťastná, mám pocit, že v životě není nic, z čeho bych měla mít radost. Jsem neustále zavřená doma (tedy pokud nejsem zrovna v práci), jsem doma jen já a mé myšlenky. Nerada se dívám lidem do očí a dělá mi problém říct i tomu mému nejbližšímu člověku o svých pocitech. Vyhýbám se i kontaktu se svými kamarády, což je v 19 letech celkem zvláštní. Čím jsem starší, tím je to horší. Byla jsem už i dřív taková, jenže je to stále horší a horší a myslím si, že už jsem opravdu na dně. Potřebuji pomoci, sama to nezvládnu, ale bojím se o ni říct. Prosím vás o radu nebo nějaký ten první krok, co bych měla udělat.

Nejlepší odpověď
marci1

Musíš začít žít, ne doma trpět. 🙂 Začni chodit na výlety, procházky, provozovat sport: třeba jezdit na kole, plavat, cvičit ap. Zajdi do kina, do divadla, na výstavu. Najdi si koníčky, třeba pěstuj rostliny, něco sbírej, ušij si něco, maluj třeba obrázky. Práce a pohyb „šlechtí“ člověka. Začni více komunikovat s rodiči, kamarády, příbuznými, kolegy v práci. Potom Tě život bude bavit a budeš mít z něj radost. 🙂

Další odpovědi
fcoop

Všechno na tomto světě má svůj důvod,příčinu.
Je klidně možné,že dotyčný ani netuší,co bylo příčinou,že najel na výhybku,která ho poslala špatným směrem.
Tady vám nikdo erudovaně neporadí.
Budete se muset „pochlapit“ a jít za někým,kdo ví.

http://psycho­logie.doktorka­.cz/uzavreni-sebe/

ivzez

Lucko,
budete si muset vybrat: buď Vám ten stav vyhovuje a pak se
nemusíte ptát ani zde (laikové Vám stejně nepomohou),
nebo Vám nevyhovuje a pak s tím musíte začít něco dělat →
→ zajít k odborníkům, kteří Vám mohou pomoci.

Návštěva psychologa není žádná ostuda, možná by Vás překvapilo,
kolik lidí z Vašeho okolí někdy jeho služby využilo. Se zlomenou nohou
nebo se zubem byste přece také netrpěla doma, že ne?

elleanora321

Ahoj, v tvém věku jsem to měla stejně a říkala jsem si co je špatně, o pár let později jsem objevila něco jako introverty, najdi si o tom pár článků a zjístíš že nejsi divná, je to úleva a fajn počtění, pokud umíš anglicky, najdeš i ruzne skupiny na fb (myslim ze i ceske). Jedna vec je však být uzavrena a jina je byt smutna. S tím bohužel nevím rady, mě pomáhají koníčky, přátel mám doslova pár (roky jsem bojovala s tím,zda bych nemela mít více)

klumprt

Tak trochu to vypadá na deprese. S tím se dá jít k doktorovi a dneska jsou myslím už k dostání velice dobré léky, které umožňují depresivním pacientům plnohodnotný a šťastný život.
Já doporučuju jít k lékaři. Nejdřív klidně třeba k praktickému a ten tě pošle ke konkrétnímu odbornému, pravděpodobně k psychiatrovi. Zní to sice blbě (chodit k psychiatrovi) , ale může to fakt tvůj problém vyřešit, tak se toho vůbec neboj.