Avatar uživatele
bedunka

Jsem uchylná jen já, nebo ještě někomu chutnají syrové brambory?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? manon, kapka, johana 56, hanulka11, beer, fcoop, anonym, anonym před 4186 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Úchylka to není.Můj syn měl syrové brambory rád od malička,před vařením vždy nějaký uzmul.Tenkrát jsem se ptala i naší paní doktorky,zda to navadí.Řekla mi,že vůbec ne,jeho organismus to zřejmě potřebuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nechutnají mi syrové brambory, skřípe mi ten škrob. Ale topinambury jsem ochutala a jde to, ne že bych se po nich umlátila…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Ne, že by mně to nějak výjímečně chutnalo, ale podle chuti syrové brambory už poznám, jaké budou vařené. A když je dobrá, schroupu ji ))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Pojídání syrových brambor z tebe úchylaka (bohužel?:-) neudělá. Pamatuji, že dcera jedné mé známé je také měla dost ráda.
Pak jsem se v Americe v jedné veganské restauraci také setkala se salátem ze syrových brambor a nebylo to vůbec špatné. Fór byl v tom, že se brambory předem upravovaly tak, aby se z nich odstranila ta škrobová pachuť. Pak to bylo dost dobré, pěkně křupavé – dost mi to připomínalo vodní kaštany, které mi chutnají, ale dají se špatně sehnat.
Našla jsem ti trochu podobný recept, možná bys ho mohla vyzkoušet, když máš ty syrové brambory tak ráda.:-)

SALÁT ZE SYROVÝCH BRAMBOR

  1. 300 g syrových brambor, fazole, špetka soli, 2 PL domácího kečupu, 2 PLsójového jogurtu, olejová zálivka s petrželovou natí
  2. 300 g syrových brambor, 100 g naklíčené čočky, 2 menší cibule, 2 petržele,na­kládaná paprika (1–2 PL), 5 PL kečupu, špetka soli, kyselá zálivka

Brambory pokrájíme na drobné kostičky, osolíme a pokapeme olejovou zálivkou.Necháme 5 minut stát, aby se vytratila škrobová chuť a smícháme s ostatními surovinami. Ozdobíme domácím kečupem a nakrájenou natí nebo nakládanou paprikou. Obměny:Syrové brambory můžeme kombinovat s dušenými houbami, uvařenými obilninami,stru­kovinami, ředkvičkou, paprikou, kyselým zelím, křenem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Nejsi sama ,moje známá vždy když je loupe- je jí – odkrajuje si kousky .Prý ji to moc chutná. Nevím třeba vám chybí nějaký vitamín?????Hlavně když chutná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Sice moc takových neznám, ale jedna kolegyňka mi v práci syrové brambory ujídala, když se náhodou vařil společný oběd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jsem ochutnala nejenom syrové brambory, ale i syrové maso.
Doplňuji:
Zrovna nedávno jsem koštovala marinované kuřecí maso. Jinak už od dětství pořád něco ochutnávám – polévkové koření, masox, všelijaké koření a tak. Občas je ale ta chuť trochu nepříjemná.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

nejsi, babiččin pes to taky žere..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Spousta lidí to jí. Syrové brambory mají i pozitivní vliv na žaludeční flóru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevím jak teď, ale všechny moje děti (mám 3) až do odchodu z domova při loupání brambor ujídaly kousky.Mě ani manželce syrové brambory nechutnají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Nám říkala babička jako dětem, že je to škodlivé a tak jsem to ani nezkusila (bratránek ujídal). Budu muset zjistit, zda jsem se o něco neochudila :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elvan

Nevím o nikom, ale zas tak divné to není. Když někdo může jíst zavařený okurky se šlehačkou nebo zmrzlinou… :) vždyť jsou to „kořeny“, jako mrkev

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Mně taky, ale jen trochu, třeba tři kostičky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

syrove brambory ee,ale syrovy kvetak je vyborny moc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Našemu psovi to chutnalo, já to ještě nezkouišel. Zato jsem jako hodně malé dítě kousal uhli. V domně mněl ordinaci doktor.Matka mně popadla jak balík a mazala do 1 patra kde mněl ordinaci. Chudinku vyvedl doktor z míry. Když mu to chutná, tak ho nechte.
Doplňuji:
Brambory mají velký obsah vitamínu C. je to k nevíře. Vždyť vůbec nejsou kyselé.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pipka

Nejsi,mě taky jedou

před 3211 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek