jendahun

Jsem u konce s nervama..

…,nevím jak dál a co bude v dalších deseti letech před důchodem.Padla na mne chandra a dnes nevím sám,jak z toho ven.Sílí a narůstá ve mně pocit,že budu brzo dalším Breivikem,nebo Mašínem.Když vidím ve zprávách,jak se do lumpáren zapojily s exekutory i nemocnice,jak se ze zločinů stala živnost s požehnáním státu,jak prezident uděluje milosti,jak na vás každý číhá a hledá způsob jak vás napálit a vystěhovat z domu,bytu,jak jsou soudy nespravedlivé a ne nestranné,jak ten co je bezohledný a má ostré lokty si vyřve výhody a práva,na které nemá slušný člověk nárok a ani zastání u státu,kterému odvádí nemalé peníze…je mi špatně psychicky i fyzicky.Kam utéct?Nechci nikomu zkazit náladu a večer,ale začínám mít pocit,že budu muset vraždit,nebo se přidat k nějakým teroristům.Moc to zábava není,ale musel jsem se vypsat.Promiňte.
Doplňuji:
Tak děkuji za rady,jdu se z toho vyspat,třeba bude líp.Dnes se zabil v lese hasič při výcviku na motorovou pilu.Možná jste to četli,bylo to ve vedlejší vesnici.To mě taky naštvalo.Škoda chlapa,měl nějak přes 40.Nechápu co měli za instruktora,že je nechal kácet stromy.Hasičovi stačí umět svislý řez a ne fušovat dřevorubcům do řemesla.Deptá mě,že nevidím nic pozitivního do budoucna a zavírat oči před tím neřádstvem se nedá.Číst si TrnkyBrnky,nebo jiný humoristický časopis taky nic nevyřeší.
Klidně bych se šel odpálit do parlamentu.Udělal bych aspoň nějaký dobrý skutek a pár těch hajzlů vzal sebou.

Nejlepší odpověď
mosoj

Mohlo by se napsat " chce to nějakého koníčka" ale když jíst se musí !!
Navíc koníčka určitě máš.
Jinak Ti rozumím. Běhá mně mráz po zádech co bych dělal kdybych měl před důchodem a fabrika lehla tak jak lehla ( ona nelehla ona byla „rozebrána“). Jenom tu rakovinu mně nechala. Jenom ten závěr by mohl být trochu líbivější !

Další odpovědi
Andělé

Neomlouvejte se,lepší se vypsat než aby to skončilo špatně. Jen si ulevte,nebojte nejste sám,je nás tu hodně,co Vás kdykoliv „vyslechnou“. Přijde mi to jako deprese. Také jsem zažila ten ubíjející pocit,že nic nemá cenu,budoucnost se jevila černá a nechtělo se mi žít. Asi to občas zažijeme všichni.
Třeba se z toho vyspíte,ale pokud by Vám tyto pocity přetrvávaly,na řadu by měly nastoupit léky,antidepresiva. Uvidíte časem,hl.to nenechávejte dojít daleko. Neléčená deprese sílí a proto je lepší ji zavčasu „zlikvidovat“.
Přeju dobrou noc a snad se Vám uleví.:-)

Damiana

Když už je člověk „u konce s nervama“, stačí maličkost a je to na zhroucení. Tvoje situace je navíc „korunována“ popsanou tragédií. Je to děsné a pokud jsi v depresi, bereš si takové negativní zprávy o to více.
Radím pořádnou relaxaci, vypni zprávy a udělej něco, co tě opravdu baví a třeba si i dlouho odkládal nebo na to nebyl čas. Lidský organismus potřebuje pravidelně relaxovat, jinak mu hrozí kolaps. A následky můžou být katastrofální.
Znám spoustu případů přepracování a nečerpání zasloužené dovolené i několik let, které vedly pouze k pomalému kumulování negativní energie a k pozdějším špatným zdravotním následkům. Odpočinuté tělo (a zejména mozek) nadopované endorfiny, problémy zvládá daleko lépe. Ne, že by se zmenšily či zmizely, ale člověk si je pak nebere tak osobně a nenakládá osud světa na svá bedra. Sauna, plavání, zábavná společnost, to je přece paráda.
(Zkus si po večerech číst Tajné deníky Adriana Molea – od dětství do dospělosti. Hlavně poslední díly tě zaručeně pobaví a autorka ti bude „mluvit z duše“.)

hanulka11

Nějak se to na tebe navalilo, chtělo by to trochu optimusmu do života a nehledat jen to špatné …myslím, že ses do těch špatných zpráv moc ponořil.....což není v tvém životě žádné světlé místo?

ReHu

A ty máš dojem, že když budeš muset vraždit,nebo se přidat k nějakým teroristům, že je řešení?

ožná, snad by bylo lepší, kdyby ses přestal dívat na TV noviny, ty jobovy zprávy. nečetl noviny, tam to je stejné apod.
Zkus se více bavit s lidmi, kteří se dívají jiným směrem. Čti jinou literaturu, která ti něci přinese.

briketka10

nemějte takový pocit jsou horší věci na světě, buďte rád za každý nový den, že se probudíte a dýcháte..
to jen teď na každého číhá zimní a jarní deprese, jak vyleze sluníčko vše se zlepší uvidíte..
Doplňuji:
terry já nemívám deprese, ale znám lidi, kteří je mívají, jak jarní i podzimní a dost je chápu, je to asi změnou počasí, které je nevlídné, zaleze to slunce co má na ně vliv apod.

Drap

Musím s tebou souhlasit, ale to tvoje řešení, také nic neřeší

dudu

Pokud chcete opravdu ublížit nevinným lidem, začněte okolo sebe kousat, sice zraníte pár podobných nešťastníků , ale snad to nebude tak fatální a jednomu se uleví /tedy pokud nemáte vzteklinu/.
Osobně bych radil stoupnout si ke špalku a nejméně půl dne štípat dřevo. Může se hodit, protože zima ještě neskončila.
Na možné řešení poukazoval ve své replice i Jan Neruda: „až Tě život omrzí a stane se ti peklem, skoč do hajzlu po hlavě a přikryj se deklem“.
Doplňuji:
Jo, ke čtení doporučuji třeba Káju Maříka.

venkovan

Nejdřív k hasičům – oni musí umět kácet, ale nikdy nedostanou praxi lesního dělníka. Na podobné hasičské kurzy chodím taky – někdy žasnu, jak jsou chlapi sebevědomí a nepřipustí si možnost těžkého úrazu. Když jsem slyšel vypravovat naše místní hasiče, jak odřezávali stromy zlomené nad cestou, tak jsem každému řekl, aby šel do kostela si zapálit svíčku.
To co tu popisuješ o stavu naší společnosti si nepusť moc do duše. a sprací – to je fakt problém. Pro lidi kteří celý život dělají najednou není práce, protože tu dělají různé skupiny lidí za výrazně nižší náklady. Stačí se podívat jak cizinci dodržují bezpečnostní předpisy, co jim zaměstnavatelé dávají za vybavení a kolik hodin pracují. Je to jako když se celý oděvný průmysl rozpadl, protože s velkou láskou my občané si jdeme koupit levné oděvy z východního dovozu.
Co poradit v této chvíli nevím – ona ta nouze o práci se tak nějak začíná šířit. Nicméně, alespoň začít nějakou rekvalifikaci. pro člověka který většinu života byl venku je ale problém zalézt do nějaké dílny, továrn apod. Ale když tak alespoň se usmát, i když někdy to je moc těžké.
Do parlamentu nechoď – v Praze je smog. A deset jich odbouchneš a na jejich místo jich padesát naleze.

terry

Těma Trnkama brnkama se taky nic nevyřeší.
Možná se podívej po nějaké knéžce, kde se něco naučíš. Třeba i jen jinak myslet.
Není všechno tak černé,
Za chvíli bude jaro a bude i lepší nálada.
Já měla podobné pocity jako ty v sobotu a neděli. Už jsou pryč 🙂
Ale, dodnes jsem netušila, že existují jarní deprese, co o nich píše Briketka 10. Až do teď jsem myslela, že s nástupem jara se nálada lepší 🙂
S tím hasičem to je blbý. Ale bohužel se to děje. Musíme na sebe dávat větší pozor. Také jsem včera na silnici potkala pár kreténů. :(

fcoop

Nechci přilévat olej atd…víš,nejsi sám,koho to těžce sere.Ta bezmocnost je ubíjející.
Osobně jsem si našel něco jako únik.Je to vysvětlení,proč to tak je.To je ovšem buď na román,nebo na otravu alkoholem při vysvětlování tohohle průseru.
Odpálení se v parlamentu není zas až tak špatný nápad,ale má jednu,a to zásadní chybu.

Na místa hajzlů by nastoupili další, a ještě dravější.Ale to ty jistě víš.

Mladá fronta Dnes začala zveřejňovat texty, v nichž spisovatelky a spisovatelé čtenářům popisují, v čem vlastně žijeme a co nás čeká. Nejsem spisovatel, a tak si dovolím jen pár poznámek k článku Michala Veiwegha Ráj to napohled, který vyšel 11. února. Předem připomínám, že debatu zahájila 28. 1. spisovatelka Petra Hůlová. Vyjádřila krajní znechucení ze současné situace: víra v budoucnost jako dálnici ke štěstí je v čudu, „Evropa“ je sice jako protektor lepší než „Rusáci“, ale to už dnes nikoho nedojme. Systém, který si říká demokracie, má u nás k pravé lidovládě sice daleko, ale kdyby tu skutečně byl u moci lid, bylo by to ještě horší, „neb jsou to většinou volové“. K tomu je třeba podotknout: představa, že veřejnost se skládá převážně z volů, vede nutně k podpoře autokratického vládnutí, které se příliš neosvědčilo. A pokud si někdo uchová i v dospělém věku pubertální přesvědčení o budoucnosti jako o dálnici ke štěstí, bude samozřejmě krutě zklamán. Proti autorčinu skoro programovému škarohlídství se pak ohradil v Lidových novinách Petr Zídek, poukázal mj. na to, že srovnávat „Evropu“ s „Rusáky“ (zřejmě EU se SSSR) je nesmyslné, Evropa jsme i my.

Michal Viewegh se zastal paní Hůlové. Zídek jí vytkl, že staví na emocích, Viewegh píše, že on taky, ale má je podložené každodenní četbou dvou českých deníků. A zmítá jím „nevěřícný vztek“, jehož výrazem jsou zjevně tyto řádky: „Česká republika se nachází ve vrcholném stadiu mafiánského kapitalismu. Dobře organizované skupiny zkorumpovaných politiků, státních úředníků a šéfů polostátních kolosů za pomoci štědře placených právnických kanceláří a karibských poradenských firem zemi za bílého dne systematicky vykrádají a o další miliardy ze státního rozpočtu i z dotací Evropské unie přicházíme kvůli pražským, severočeským, jihočeským, středočeským, plzeňským a dalším kmotrům.“ Příklady, které uvádí, mluví o tom, kde a kdy kdo s kým cestoval a kde se kdo s kým sešel. Za příklad krádeže uvádí mj. prezidentovo chilské pero, což je sice mimořádně směšná a trapná historka, ale žádný tunel. A samozřejmě generalizuje: kradou zbrojaři, exministři, právníci, starostové: všichni? Kolik je těch, co kradou?

V novinách, které vycházejí v demokratickém prostředí, se píše v převážné většině o negativních případech, chvála nebývá častá: je to příznak svobody. Protože noviny většinou zaujímají v politickém konfliktu tu nebo onu pozici, bývají někdy jednostranně útočné: stejně jako důvěřujeme, že „lid“ lze přesvědčit o tom, co je správné a co ne, důvěřujeme i tomu, že vyvážený obraz vznikne ve svobodném mediálním prostředí. A že mediální aféry nekončí happyendem (jako na první pohled mediální štvanice v totalitních režimech) a že novináři jsou napadání, je ve svobodném prostředí normální. To prostředí jim zaručuje i právo se bránit.
Viewegh uvádí i pozitivní příklady: ministr vnitra, pražský primátor, premiér. Ale i na každém z nich prý ulpělo něco z politické špíny. Jistě, náš svět není dokonalý, je v něm smíchán koukol s pšenicí. Česká republika se od svého vzniku zmítá ve vážných problémech. Základní otázka je: má být smyslem věcné kritiky případ od případu spravedlivé posouzení a hledání cesty k nápravě, která je ve svobodném prostředí možná, i když obtížná (proč by taky měla být snadná?). Anebo máme propadnout kocovině z toho, že „dálnice ke štěstí“ se nekoná, a propadat hysterii?

Módní vlny „rozhořčení“ končí v lepším případě v písku, v horším masovým krveprolitím. Lidé si představovali něco nového, lepšího, nevědí přesně co, a taky proto jsou teď bezmezně zklamáni. Pod jedním praporem se sdružuje pestrá společnost od fotbalových rowdies a neofašistů přes různé děti čistého živého až po anarchisty a agresivní neokomunisty. Gorilí demonstrace na Slovensku jsou dobrý příklad. Jsme maximalisté: zasloužili bychom si přece něco daleko lepšího: proč? Tenhle svět je nedokonalý, dokonalý z něho neuděláme, jen když se budeme hodně snažit, bude možná o fous lepší. To nám ale nevoní, už zase bychom ho chtěli zbourat.

A ještě malá poznámka: kdesi v textu pana Viewegha se nenápadně krčí jméno Andreje Babiše coby příklad člověka, který adresně upozorňuje na korupci. Vzpomněl jsem si, že pan Viewegh se jako jeden z prvních přihlásil k iniciativě ANO 2011. Že by v jeho svatém rozhořčení bylo přimícháno přece jen něco politické účelovosti? Samozřejmě, na tom není vůbec nic špatného, jen by bylo poněkud směšné to zatloukat.

MfD, 14.2.2012

Další události komentovány na www.bohumildo­lezal.cz
Publikováno s laskavým svolením autora.
Bohumil Doležal

jendahun

To je velice dobře napsané,dík za informaci.
Nejvíc mě štve,že opravdu není z toho možnost úniku a nevidím cestu jak z toho ven.Ne druhé straně mám obavy,že když se to bude zlehčovat a zavírat před tím oči,že to dojde do stavu,ze kterého už nebude žádná šance se vyhrabat a že nakonec stejně skončíme v nějakém stavu diktatury.

anonym

Těžké téma na pozdní noční hodinu. Byla jsem v situaci, kdy jsem nevěděla kudy kam a doslova jsem si zoufala. Dokážu pochopit, když člověk marně hledá záchytný bod a když chybí jediný rozumný důvod proto žít dál. Když se podíváte na svinčík, který dělají dnes a denně naši čelní představitelé, opravdu se z toho chce brečet, nebo řvát, nebo jít tu bandu vystřítel. Nepomůže se k tomu točit zády. Ty špinavosti se s naším tichým souhlasem dějí pořád. A že k tomu mlčíme? Prý si za to můžeme sami, protože se neozveme. Ozvalo se snad málo lidí? Ale co si „vyštěkali“? Není nic radostného na špinavostech jiných lidí. Jiných proto, že mají vysoké platy a je jim šumafuk, jak žijí z normálních platů „řadoví občané“ a jak žijí z podpor nezaměstnaní. Funguje tu dvojí metr a dvojí pravidla. Peníze nejsou na nic, dluhy se zvětšují a nic se neděje. Kdo tedy naše daně spolykal? Ano, nedivím se zoufalství. Ale teď mi řekněte, jak to řešit. Ráda se připojím k názoru člověka, který najde řešení na všechny ty bolesti, co jste tu napsal. Znám nejistotu člověka bez práce pár let před důchodem. Pocit, že na Vás všechno padá, protože právní systém tohoto státu Vás bez hnutí brvou klidně připraví o majetek a ještě za svůj rozsudek chce peníze. Možná byste měl upustit trochu páry a naopak takovéhle téma nechat pořádně rozvinout. Je tu hodně lidí a dost jich má starosti, dost jich má problémy. Sdílená bolest bolí méně. Když zjistíte kolik lidí si prošlo peklem, nebude se Vám ten Váš život zdát tak beznadějný. Nejhorší aktivita je, vzdát to. Pokud se vypíšete, vykřičíte a proberete s jinými, co Vás žere, bude líp. Já vím, reakce ostatních se Vám zdají nanicovaté a k ničemu. Nepomohou Vám! Ale je to tak opravdu a nejste trochu nespravedlivý? Četl jste to a já věřím, že jste četl všechny příspěvky. Reagoval jste na ně. Popudilo Vás to, ale musel jste o obsahu těchto slov přemýšlet. Každý rád radí, ale když ví houbelec o skutečné bolesti, tak to stejně nepomůže. Nechci se tu hloupě vykecávat, ale Váš problém mne zajímá. Nechcete mi napsat na mail, abychom tím zbytečně neobtěžovali zdejší komunitu? Pokud budete chtít, tak mailovou adresu mám přístupnou. A ještě něco – nepatřím k lidem, kteří parazitují na cizím neštěstí. Rozmyslete se a pokud budete chtít, napište.

jendahun

Děkuji Ti Ocko za nabízenou ruku a pomoc,ale už si píšu s více lidmi,kteří mají,nebo měli taky pohnuté osudy.Už bych to nestíhal odpovídat a litovat.Nejsem Kristus a asi bych nezvládl na sebe naložit všechny hříchy lidstva,bezpráví a strasti lidí,jejich utrpení.To moje bolístko je malé proti druhým,já si to uvědomuji a trápí mne spíš vztek na to všechno příkoří,než lítost.Potřeboval jsem se vyřvat a to se mi trochu podařilo.Dnes už jsem klidný,nějak bylo-nějak bude.To ti naši mocipáni chtěli,abychom rezignovali a otupěli.Podařilo se jim to skoro dokonale,když jsem četl reakce na svůj příspěvek.Děkuji Ti a měj se pěkně.

jendahun

Vidím,že jste lidi stejně nic nepochopili.Buď se nedíváte na zpravodajství,nes­ledujete život,nebo schválně zavíráte oči před vším,co se vám nelíbí.

jendahun

Andělé-děkuji,ale antidepresiva,to je to poslední čím bych to asi řešil.Já si nějak poradím,zatím jsem si vždy poradil.Mne osobně nic hrozného nepostihlo a vím,že jsou na tom lidi daleko hůř.Já jsem jenom celkově zhnusen a rozladěn po shlédnutí TN zpravodajství a už toho bylo moc.Dík.

Andělé

Jendahun,tak tj.skvělé..Také jsem byla názoru,že antidepresiva jen v nejnutnějším případě. To je pak opravdu na místě,zachrání od toho nejhoršího. Ale když si poradíte,je to super.:-)
Také mám občas takové stavy,zprávama bývám zhnusena,nedá se na ně většinou koukat. Samé špatné zprávy.
Jinak nemáte zač,hl.,at se Vám uleví..Ač to tak nevypadá,jaro je za dveřmi,moc se těším,až se zase příroda probudí a začne rozkvétat.
Bude zase líp:-)

jendahun

Dudu-děkuji.Je vidět že jsi asi starší člověk s bohatýma životníma zkušenostma.Aspoň co se týká hajzlíků.Dobrá rada nad zlato.