Jenninka

Můžu v 16 letech věku napsat svoje dítě na sebe?

Jsem těhotná, je mi 15,5 let. Mam kamarádku, která mi řekla, že v 16 letech můžu napsat svoje dítě na sebe. Tak se chci zeptat, jestli je to pravda.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak matka jsi ty, dítě bude mít v rodném listu napsáno tebe, nechápu, co řešíš.

Další odpovědi
Seji

Dítě bude mít v RL napsanou Tebe.

Edison

V 16 letech může soud „zplnoletnit“ a to pro určité úkony. Jinak matkou jsi Ty, pokud Ti soud z nějakých důvodů dítko neodebere. Ale ani to není tak jednoduché.

Více v odkazech.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=Zplno­letn%C4%9Bn%C3%­AD&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs