Kroupič

Jsem student, mám potvrzení o studiu a makám za 80,– kč na hodinu hrubého.

Nevíte, kolik bych mohl mít čistého ? ? ? Daní se to nebo ne když jsem student ? Díky za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
anonym

Pro výpočet mzdy chybí podstatný údaj – kolik hodin denně (nebo měsíčně) odpracuješ? Na rozdíl od Michala bych došla k částce podstatně nižší při běžném pracovním úvazku (8 hodin) denně.
Na brigádnický pracovní poměr se vztahuje srážková daň, a ta činí 15%.
Pevně věřím, že jako student si částku dokážeš spočítat sám.
Na dnešní poměry je brigáda za takové peníze pořádnou klikou.
Doplňuji:
http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/jak-na-studentske-prazdninove-brigady-nejvyhodneji/

Další odpovědi
jpau

Jde o to, jestli máš DPP (300 hod bez daně) nebo DPČ nebo jestli ti to účetní nějak nešmelí. Pokud máš DPP tak máš 80,– , pokud jedeš na DPP a odpracuješ víc jak 300 hod, ročně tak přestupuješ na DPČ nebo nastupuješ na DPČ hned (ve větších firmách se to tak řeší protože s tím pak personální – účtárna, nemá sraní) a pak máš tuším 4% z platu jako daň (pro studenta – pokud jsi např. Micha Kole – rozuměj nestudent, máš tu daň vyšší). Odpracovat pak můžeš kolik chceš.

venkovan

Jako student sice budeš platit daň, ale zas má nějaké odpočty (podpisuje se prohlášení), že těch 80,– Kč ve své podstatě máš v čistém. Ale je tam několik podmínek – maximální měsíční výdělek, druh smlouvy apod. naše účetní to studentům se snaží hlídat, aby měli maximum z hrubého. A neztráceli zbytečně v daních. Vodka s džusem je drahá a je to dost zdaněné. Tak proč ještě platit z příležitostní prá­ce.

Michal Kole

Hrubého to bude cca 16 tisíc a čistého tak 13 tisíc.

Na hlavní pracovní poměr je to málo, ale na měsíční brigádu už je to slušné.

Kalkulačky jsou snad na každém finančním serveru

http://www.me­sec.cz/kalkulac­ky/vypocet-ciste-mzdy/