Martin Tomča

Jsem student, je-li mi 14 let a studuju 8leté gymnázium?

Potřeboval bych poradit. Chystám se jít do kina na přednášku Prince Ládíka. Je mi 14 let a je zde možnost uplatnit slevu „Studenti“, jenomže nevím, zda to koresponduje s mojí věkovou kategorii a statusem studenta 8letého gymnázia. Co vy si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
da ny

Na ZŠ a SŠ, včetně gymnázia jste žák
Od VŠ studia jste student.
Pokud je poskytována sleva studentům, domnívám se, že automaticky žactvu též.. .
Potvrzením je OP, žákovská průkazka, (MHD, ČD), později studentský průkaz
i ISIC karta/průkaz apod..

Další odpovědi
Muffz

Upravil bych da ny – status „student“ začíná na střední škole.
Když si vezmeš žákovský průkaz / knížku, tak by tě měli pustit. V horším případě si vem o 30kč víc na normální vstup. Každopádně na základce jsme měli vždycky všechno s žákovskou slevou.

Jose1f

Já bych to zkusil. Jsi student osmiletého gymnázia, tak proč bys neměl mít na slevu pro studenty nárok? V nejhorším tě vypoklonkují, ale budeš si moci říct: „Aspoń jsem to zkusil.“ Možná budeš mít problém dokázat, že jsi student. Chtělo by to nějakou školní průkazku, pokud možno s fotografií a hodně slušné jednání. Držím pěsti, hodně štěstí!

Mc Merkurion

… bylo by dobré, se podívat na jejich podmínky, a jak oni definují pojem student >>> jestliže půjdeš do kina Světozor, můžeš bejt podle nich i na základce: „Hledáte program pro studenty základních, středních nebo vysokých škol?“ http://www.ki­nosvetozor.cz/cz/sko­ly/
… jak správně odpověděla da ny a podle ministerstva školství (jak jsem citoval v této otázce https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/na-co-mam-narok-jako-matka-studentka#dis­cussion v diskuzi) je studentem student, který byl v tomto akademickém roce poprvé přijat ke studiu na vysoké škole v ČR >>> myslím si, že toto hovoří jasně je snad jasné …

annas

student – posluchač vysoké školy; též žák střední školy;

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=student

Mc Merkurion

… již jednou jsem reagoval v diskuzi "… "Střední vzdělávání rozvíjí vědomosti, dovednosti, schopnosti, postoje a hodnoty získané v

základním vzdělávání důležité pro osobní rozvoj jedince. Poskytuje žákům …" myslím si, že školský zákon má větší váhu a je zde jasně vysvětlen termín „žák“ … jestliže ani toto nestačí, pak zde máme vysvětlení definice pojmů ministerstva školství: „Studentem nově přijatým je k 31.10. akade­mického roku student, který byl v tomto akademickém roce poprvé přijat ke studiu na vysoké škole v ČR“ na tomto portále, je toho k vysvětlení více >>> pro mne závažnější, než odkaz na skloňování slova student, že je jako příklad uvedena věta: „… odmaturovalo …“ nedává nijaký základ, podle kterého bych se měl řídit ( posluchač vysoké školy n. též (dř. čast.) žák střední školy >>> bych osobně přeložil jako dříve často, což dokládá, že dnes už ne) … https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/na-co-mam-narok-jako-matka-studentka#dis­cussion … nejde o češtinu, ale o právní výklad …

… nevím, o které kino se jedná, ale shodneme se, že tento výklad asi není správný: „Hledáte program pro studenty základních, středních nebo vysokých škol?“ student není určitě na základce … http://www.ki­nosvetozor.cz/cz/sko­ly/