Anuma

Jsem spoludluznikem v hypotece kterou mam s bratrem a on prestal platit

obry den. Rozhodla jsem se ze vam napisi strucne svou situaci, nevim jestli mi s mim problemem muzete pomoci, ale zkusim to. Vzala jsem si hypoteku s bratrem na dum jenze bratr se pred cca rokem a pul rozhodl ze dum dal platit nebude. V tuto chvily jsem nezamestnana a po snaze platit hypoteku s mamkou dum pujde stejne do exekuce. Jsem bezmocna pravnik mi nic neporadil a ani nekolik financnich poradcu. Preci musi existovat nejake reseni. Jeste nesmim zapomenout ze dum uz se ted prodava pod cenou 900000kc a nikdo nema zajem zrejme je to take tim ze je v katastru nemovitosti 6bratrovo exekuci! Takze je mozne ze skoncim nekde na ulici s treba 1500000kc dluhem. Prosim o pomoc DEKUJI Anita M. 24let

Nejlepší odpověď
anonym

Paní Anito, do takové situace jste se dostala sama. Nechala jste to dojít tak daleko. Píšete, že bratr už rok a půl neplatí s vámi hypotéku. Měla jste okamžitě jednat a docela možná byste dům prodala za výhodnějších podmínek. Tady se rady nedočkáte, zvlášť, kdy vám neporadili odborníci na které jste se již obrátila. Je mi vás líto.

Další odpovědi
anonym

Kdo je vlastníkem domu podle katastru nemovitostí? Pokud pouze bratr, tak není co řešit. Dům dají exekutoři do dražby a budou se snažit pokrýt alespoň část bratrových dluhů. Zbytek bude záviset na tom, co půjde ještě z bratrova majetku umořit.
Vy jste spoludlužník na hypotéce. Čímž se dostáváte do situace, že banka bude chtít peníze po Vás, když bratr neplatí. Pokud byste byla spoluvlastník nemovitosti, tak by se část dluhu umořila z prodeje nemovitosti i Vám. V současné době máte jedinou možnost zkusit se domluvit s exekutory o rozumném prodeji nemovitosti a čekat kdy a jak se ji podaří zpeněžit. Potom se nějaké bratrovy dluhy zaplatí a bude otázka, jak se vyrovnat s rozdílem. Pokud budete schopna splnit podmínky osobního bankrotu, tak by to mohlo být alespoň nějaké řešení.
Každopádně Vás čeká období, kdy finančně budete na tom hodně mizerně. Řešte problémy postupně a nepodléhejte panice. Jste mladá a máte před sebou celý život.
Splátky bance se snažte domluvit na nejnižší možné výši, ale plaťte je pravidelně, abyste i zde neměla další problém.
Bylo by třeba vidět, jak je přesně uzavřená hypoteční smlouva., ale zatím se nic lepšího vymyslet nedá.

mosoj

Bohužel je to tak.
Takže dům už v exekuci je ! Kdyby ne, bylo by ho lepší prodat a dluh zaplatit.

arygnoc

smola.

ale dobrá škola do života:
neverte ani vlastnému bratovi.