Avatar uživatele
Registrovaný

Jsem samoživitelka s 9 letou dcerou. Můžu zažádat jen o ranní směnu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Žádat rozhodně můžete, otázkou je, zda vám bude vyhověno. Jako matka dítěte do 15 let věku máte nárok na úpravu pracovní doby,,,zaměstnavatel by vám měl vyhovět, pokud tomu něco nebude bránit,,např,,že se u vás v práci začíná až v 10 hod. apod,,

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Na 99% vám zaměstnavatel MUSÍ vyjít vstříc. Pokud vám odmítne vyhovět, tak slušně požádejte, aby vám důvody odmítnutí sdělil písemně.

Pak se zde případně ozvěte znovu s další otázkou...

----------------

§ 241/2
Požádá-li zaměstnankyně(...)pečující o dítě mladší než 15 let(...) o kratší pracovní dobu(...), je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast10h4.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.