Jsem samoživitelka s 9 letou dcerou. Můžu zažádat jen o ranní směnu?

Nejlepší odpověď
kropitko

Žádat rozhodně můžete, otázkou je, zda vám bude vyhověno. Jako matka dítěte do 15 let věku máte nárok na úpravu pracovní doby,,,zaměstna­vatel by vám měl vyhovět, pokud tomu něco nebude bránit,,např,,že se u vás v práci začíná až v 10 hod. apod,,

Další odpovědi
standa

Na 99% vám zaměstnavatel MUSÍ vyjít vstříc. Pokud vám odmítne vyhovět, tak slušně požádejte, aby vám důvody odmítnutí sdělil písemně.

Pak se zde případně ozvěte znovu s další otázkou…

§ 241/2
Požádá-li zaměstnankyně(…)pe­čující o dítě mladší než 15 let(…) o kratší pracovní dobu(…), je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast10h4.aspx