Pizza cz

Jsem rozmazlená?

Nedávno jsem sem psala, že po mně rodiče chtějí 2000 Kč na můj narozeninový dárek, který stojí 6000 (jak jsem říkala, nemuseli ho kupovat, když „nemají“ peníze), dneska jsme o tom zase mluvili, jestli to teda zaplatím, já jsem jim asi po desáté řekla, že ne (dal jsem se raději nevyjadřovala), no táta pak říkal, že se chovám jak rozmazlený spratek a že taky jsem rozmazlený spratek. Myslíte si, že jsem rozmazlená?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

To ti nemůžeme říct, nelze totiž usuzovat dle jediné informace, neznáme další aspekty – jak se učíš, jestli doma pomáháš, jestli všechno sníš… Pokud se rodiče na dárek chtěli poskládat společně s tebou, měla tomu přecházet nějaká dohoda, takhle to působí přinejmenším zvláštně… Každopádně z mého pohledu 6 tisíc na dárek určitě není málo…

Další odpovědi
elkon

Je to podivný rodičovský postoj. Pokud vám chtějí něco dát, je to jejich věc. Pokud jste se předem nedomluvili na nějaké spoluúčasti, je to od nich ubohé. Takto se rodiče chovat nemají, to není správná výchova ani dobrý příklad.

Drap

Rodiče mívají převážně pravdu. My tě neznáme, ale zřejmě tedy jsi rozmazlená.

aliendrone

Jste divná rodina. (NEBO možná ne, jsem aliendrone a divní mi přijdou skoro VŠICHNI. ;) :D)
Vidím to takhle – pokud ti rodiče chtěli něco koupit a PŘEDEM jste se domluvili na tvé finanční spoluúčasti, přestaň kafrat a PLAŤ.
Pokud s tím „příspěvkem“ přišli za tebou až poté, co bez předchozí domluvy zakoupili (a NYNÍ se dožadují tvé finanční spoluúčasti), je to JEJICH problém.

Tudíž – pokud platí 1. případ, chováš se jako kráva a pokud 2. případ, jsou tví rodiče degeši. ;) :D :D

autacek

Tedy, rodiče ti v podstatě nabídli přispět na drahý telefon, (v mnoha případech je to tak lepší, neb si jej i ty budeš sama víc vážit, když pro to musíš něco obětovat), ale ty se opravdu chováš jak rozmazlený spratek.

Kelt

A vo co go? Chtěla bys ten dárek? A nemáš peníze? Přece se můžete dohodnout, že jim dáš každý měsíc 200 Kč a za 10 měsíců to mají zpátky. Neznám podmínky u vás v rodině, zásady, ani finanční stav.

da ny

Jestli jste rozmazlená, nevím, nemohu posoudit.
Chtít po „oslavenci“ příspěvek na dárek, pro který si sám rozhodnu a není pořízen, po dohodě, na přání (finanční příspěvek), se mi zdá podivné.
Megalomanie se nevyplácí (v tomto případě rodičům).

Měli koupit dárek za 500 Kč, za tisícovku anebo za stovku a byl by klid.
Pokud rodiče vyhověli tvému přání a zakoupili takto drahý dárek, měla jste
přemrštěný požadavek. Je vhodné se domluvit předem. Kolik sama přispějete.
Kolik Vám „chybí“ a rodiče mohou/jsou ochotni přispět.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.