Rokio

Jsem psychotik? Co myslíte?

moje diagnóza:

  • vysoce funkční dětský autismus
  • Aspergerův syndrom
  • nedefektní intelekt

Myslíte si, že jsem psychotik, když u mě nejsou přítomny zrakové či sluchové halucinace a nemám bludy? Dále praktický lékař s psychiatrem tvrdí, že netrpím schizofrenií.

poznámka: Ptám se proto, poněvadž na stránce uLékaře.cz jsem se odpovědi nedočkal. Daný lékař nebyl konkrétní a neposkytl mi jasnou odpověď.

Odpovědi
Altair-AC

Neupínej se prosím pořád na jiné lidi, co si myslí a další.Hlavni je, co si myslíš ty a ne druzí. Ja už to pochopil, ty ještě zřejmě ne. Zkus to 🙂

zjentek

Ke stanovení diagnózy „psychotik“ psychiatrovi postačí poruchy chování.
Vnímání, emoce a myšlení můžeš mít naprosto v pořádku.

Což mě samotnýho navádí k myšlence, že vlastně také neznám „předpisový“ model správného chování, takže je nejspíše velmi tenká hranice mezi člověkem bez diagnózy a člověkem psychotikem.

klumprt

Já myslím, že jsi zvláštní. A důležité je hlavně, aby ses ničím moc netrápil. Pak je celkem jedno jaký jsi.

ivzez

Přes internet ti nemůže odpovědět nikdo.
Názory laiků nejsou relevantní a odborník ti neodpoví bez řádného vyšetření.
(Zbytečně ztrácíš čas. Navíc ses na téměř totéž ptal už několikrát.)