Petína32

Když jsem předvolaná k soudu, a z důvodu těhotenství se nemohu jednání zúčastnit, jak napsat žádost o omluvu?

U soudu po me chtějí kopii lékařské zpravy a dopis s omluvou.
Poradíte někdo jsk to sepsat? Vubec si nevim rady ☹️ Dekuji

Jsem předvolana k soudu ale jsem těhotná a můj doktor mi napsal jakoby omluvenku.

Nejlepší odpověď
annas

Lékařskou zprávu okopírujete a dáte ověřit třeba na poště.

Źádost – žádáte o omluvu své nepřítomnosti na jednání ..... a stanovení náhradního termínu. řJde o zdravotní důvody, jak vyplývá z lékařské zrprávy.
Děkuji.

Neznám více údajů, , toto je jen několik základních vět. V žádsoti uvedete adresu soudu, č. j. nebo něco podboného, co je v pozvánce. Datum, své jméno a příjmení s adresou.

Další odpovědi
Kelt

Na pozvánce je nějaké jednací číslo, termín jednání , obsah a pověřená osoba a kontakt na ni. Takže asi takto
Omluva
Já jmenovaná x y, narozená, Rodné číslo, případě bydliště se nemohu zúčastnit soudního jednání ve věci , a napsat číslo,
Důvod – přikládám zdravotní zprávu
Dopis můžete poslat doporučeně, nebo si zajít na pobočku, pokud to není 50 km daleko.

Kazatel

Těhotenství není nemoc. Hybaj k soudu, stejně se tomu nevyhneš.

Hlada

Na formě nezáleží. Stačí poslat e-mailem s přílohou nebo do datové schránky. Hlavně ale včas pro případ, kdyby se pro neúčast muselo jednání odročit.