loosi

Jsem povinen v divadle tleskat? I když jsem byl spokojen. Mně v zaměstnání také nikdo netleská…

Oni to mají také jenom jako práci, za kterou dostávají mzdu!

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vznikl-zvyk-tleskani-jako-pochvaly

V zaměstnání váš výkon ocení zaměstnavatel, samozřejmě jiným způsobem.

Vy nepoděkujete jinému, když vás potěší, udělá radost? Nebo slova prosím a děkuji nejsou „in“? Smutné. V divadla je výrazem poděkování potlesk. .

Poděkovat hercům za jejich výkon, není samozřejmě vaše povinnost.

Jenže potlesk patří k divadelní etiketě. Je to odměna hercům za jejich odvedený výkon. Herci to ocení tzv. „děkovačkou“.

Proč bych někomu nepoděkovala, když mně něco „daruje“, třeba radost, ,ovlivní emoce, strhne mě vynikajícím výkonem atd.

Atmosféra – konec představení, potlesk, poděkování herců, opona – třeba opakovaně.

Další odpovědi
fcoop

"Potlesk, cizím slovem aplaus, je akustické a vizuální vyjádření kladných emocí v podobě uznání, obdivu, úcty či radosti. Vytváří se zpravidla pohybem dvou rukou, které otevřenými dlaněmi dopadají na sebe a při dopadu vytvářejí výrazný zvuk. Tato činnost se nazývá tleskání.

. Z historie je nejstarším důkazem tleskání zápis z antických divadelních představení v období 3. století před naším letopočtem. Někteří věří, že vzešlo z napodobování perkusních hudebních nástrojů. A v Tibetu je tleskání využíváno při vyhánění zlých duchů. Pravděpodobně vzniklo tleskání ne kvůli vzdání holdu, či pochvale, ale pro získání si pozornosti před pronesením nějakých slov.(Net)

Na druhou stranu – i holubi tleskají a při tom mohou zároveň kálet…
Je to na tobě.........­..............

anonym

Ty nejsi herec, aby ti tleskali, tím vyjádříš, že se ti to líbilo, jak jinak to chceš vyjádřit? Nebo to nemáš potřebu vyjádřit? Proč? Za tvoji náturu nikdo z nich nemůže, to prostě k divadlu patří, tak se to dělá, je to normální.

Kelt

Pochopitelně, že nejsi povinen tleskat. Není to psané v žádných pravidlech pro návštěvníky divadla. Můžeš sedět a koukat a sledovat a nedat na sobě znát žádné emoce. Někdy se dokonce tleská po určité scéně, replice nebo po árii v opeře. Ano herci, zpěváci umělci dostávají mzdu, plat, odměnu – je jedno, jak se to nazve. A herci hrají pro lidi, mají radost, že se do lidem líbí, že jim má co říct i dílo několik set let staré. Kulturně vzdělaný člověk by se takto nezeptal.

marci1

Nikdo není povinen v divadle tleskat. Tleskání je „dobrovolné,“ ale většina lidí to tak dělá. 🙂

Mirdas

A opravdu chcete být po celou pracovní dobu pečlivě sledován třeba dvěma sty lidí, potenciálních kritiků vaší práce ?