Jsem povinna sama si doplácet sociální a zdravotní pojištění?

pokud můj čistý výdělek při polovičním úvazku činí 4000, . (4500,. ) Kč ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ne, ale zaměstnavatel vám strhne např.:
sociální pojištění 8% z částky 4500Kč a víc se doplácet nemusí.
Na zdravotní je to jinak, tam vám strhne 4,5% z částky 4500 a potom 13,5% z částky mezi minimální mzdou a hrubou mzdou-tedy v tomto případě 3500Kč.

Další odpovědi
jahudka_vlm

Předpokládám, že i při polovičním úvazku toto platí zaměstnavatel.