Avatar uživatele
Papik 14

Jsem povinen se legitimovat policistovy který je v civilu?

Může mně kontrolovat policista který je v civilu a není ve službě? on se mně může prokázat služebním průkazem ale co když je falešný? to dneska není žádný problém sehnat průkaz, odznak i s číslem, můžu si jeho služební průkaz nějak ověřit? anebo si nechám zavolat uniformovaný.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? střevo před 3235 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Příslušnost k Policii ČR prokazuje policista několika způsoby:
Stejnokrojem, průkazem nebo prohlášením.
Tím, že se někdo prohlásí za policistu je dostatečným prokázáním. Ano průkaz lze ověřit na tísňové lince 158, rovněž můžete žádat uniformované policisty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Sehnat falešný průkaz je asi tak stejně těžké jako sehnat falešnou uniformu:-D

Musíš, pokud máš pochybnost, zavolej na 158 a nahlásíš číslo jeho průkazu, oni to ověří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Průkaz policie ČR je plastová kartička velikosti kreditky, nesoucí i nějaké ochranné prvky proti padělání. Při krátkém bližším zkoumání by např. kopie z barevné kopírky měla být lehce odhalitelná. Odznak by měl vypadat taky tak nějak opravdicky.
Pokud je průkaz ukradený, mělo by to jít lehce ověřit přes 158.
Povinnost legitimovat se policistovi v civilu máte, pokud on dostatečným způsobem přiměřeně k okolnostem prokáže svoji příslušnost k PČR.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
Psychotic

Ano, legitimovat vás může i policista v civilu. Stejně tak požádat i o další doklady, jako řidičský průkaz, zbrojní půkaz atd.

Jestli je průkaz falešný nebo pravý je z Vašeho pohledu úplně jedno. Vlastně ho ani nepotřebuje: za určitých okolností se může prokázat prostě zvoláním „Policie“ a stejně musíte poslouchat.

Pokud máte podezření, že se za policitu někdo vydával, můžete to potom nahlásit, dát jim jeho identifikační číslo a oni Vám určitě sdělí, zda šlo o skutečného policistu.

Zdroj: http://www.po­licie.cz/clanek/o­pravneni-policistu.aspx?q=Y2hud­W09Mg%3D%3D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
střevo

JájsemRaibek
ježíštosemRajbek…já se dycky prokazuju starejm bábám „prohlášením“ a pak jim kontroluju falešný bankovky v peněženkách…sa­mozřejmě hned zabavuju,
sem rád že to eště furt de !!! ;)

před 3235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek