Avatar uživatele
Rokio

Jsem povinen sdělovat svému psychiatrovi své myšlenky?

Za těch pět let, co k němu chodím, jsem mu popisoval pouze mé chování, ale nikoliv své myšlenkové pochody.

Není ale každého věc, co se mu honí hlavou? Není zakotvena v Ústavě České republiky svoboda myšlení. Copak psychiatr musí znát i moje myšlení?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2406 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Těžko tě bude léčit, když nezná tvé myšlenkové pochody.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Přijde mi, že pořád ke svému lékaři i k sobě samému
(k léčbě) přistupuješ hrozně povrchně.

Má-li léčba k něčemu vést, potřebuje někdy terapeut znát i pohnutky,
které pacienta k některému jednání vedou. Nemusí to být nutné vždy,
ale často ano.

Co míníš "kategorickým inperativem a machiavelismem
(můžeš to popsat podrobněji)?

Dodržování zákonů by měla být pro každého z nás samozřejmost.
není to žádná zásluha. Ani něco, čím by se měl někdo chlubit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… vykašli se už na něj, když ti nevyhovuje, zkus ho vyměnit(to myslím vážně, felčar, jako felčar, máš právo volby) … ona svoboda myšlení a známost myšlení je trochu jiný pojem, zjisti si prvně, co to je svoboda myšlení a než napíšeš takový kraviny …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Drap: To je účel. Já se chovám podle zákonů České republiky (poznámka: V životě jsem se nedopustil trestného činu), základních norem etikety, kategorického imperativu a jsem částečně uznávám machiavelismus (viz. moje internetové služby na internetu). Mně je úplně jedno, co si o mně můj psychiatr myslí a nebudu se chovat podle něj.

před 2406 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Já jsem ti ani neříkal, že se máš chovat podle něj. Je to snadné.Dodržování zákonů neznamená vše. To že neporušuješ zákon tě jen ctí.
Pokud ti psychiatr nevyhovuje, najdi si jiného, nebo ho vůbec nenavštěvuj, pokud jsi zdráv.

před 2406 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek