Čenda 1950

Jsem povinen sdělit zaměstnavateli číslo svého soukr. mobilu a emailovou adresu? On to totiž používá jako nástroj šikany

Nejlepší odpověď
xiperio

No povinen nejste. Ale řekněme si upřímně. Chcete s ním spolupracovat nebo bojovat?

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, záleží, na co to potřebuje … určitě to nebude chtít z plezíru, ale z důvodu nějaké rychlejší komunikace …

Hlada

O povinnosti bych vůbec neuvažoval. Z principu vztahu musí mít zaměstnavatel na své zaměstnance nějaké okamžité spojení. K čemu má být dobrý soukromý mobil? Nestačilo by mít veřejný?

anonym

Nenapadá mě důvod, pro by to po vás mohl zaměstnavatel vyžadovat.

Samozřejmě musíte dát zaměstnavateli nějaké údaje, kvůli pracovní smlouvě a výplatě, toho ale nebude telefon a mail součástí.

Pokud vás zaměstnavatel potřebuje kontaktovat, měl by vám zřídit pracovní email a telefon. Samozřejmě nemáte povinnost zvedat pracovní telefon nebo číst pracovní email mimo svojí pracovní dobu (pokud nemáte třeba nějakou pohotovost).

Na druhou stranu, jestliže už práci máte nebo i když se o ní jen ucházíte, nedokážu si představit, jak by zaměstnavatel mohl nemít nějaký vaše číslo a email. Normální člověk tohle uvádí třeba v životopise, před pohovorem jste taky určitě zaměstnavatele kontaktoval.

Každopádně, jestliže vás zaměstnavatel šikanuje, šel bych od něj co nejdál. Pokud chcete, můžete se s ním zkusit soudit.

Nela56

No to nejste, ale měl by na Vás mít určitě nějáký kontakt.. Přeci Vám nebude posílat dopis, když bude potřebovat něco rychle vyřešit.. Tak si založte pracovní mail, nebo tel. číslo :) Pokud Vás šikanuje, proč tam zůstáváte ? Dejte výpověd..

hapiky

Mnoho lidí má dva telefony. Oficiální a soukromý. Oficiální občas vypíná. Soukromé číslo dávají jen „povolaným“.

Hlada

Jak šikanovat? To má zaměstnanec štěkat na displej?