funa

Jsem povinen nahlásit neopravněné připsání peněz na účet? A jaký je trest, jestliže se má hlásit a neučiním tak?

mylné bankovni transakce

Nejlepší odpověď
Drap

Jste povinen to nahlásit a peníze nepoužít. Jinak to může být hodnoceno jako krádež nebo i zpronevěra.

Další odpovědi
Jambalaya

Nemusíte, ten kdo peníze chybně poslal, pokud si toho vůbec všimne, se může obrátit na vaši banku se vzkazem, ať peníze vrátíte. Pak jste povinnen tak učinit, jedná se o bezdůvodné obohacení, neboť vy víte, že peníze nejsou vaše.

Může se také stát, že peníze nikdo shánět nebude.

Pokud jste poctivý člověk, vraťte peníze zpět na účet ze kterého přišly.

Michal Kole

Je to bezdůvodné obohacení, musíte vrátit.

Kdo Vám zaplatí poplatek za převod a za zaúčtování to nevím.

terry

Hlásit nemusíš, jen co nejdříve vrátit na účet, ze kterého Kč přišly. Vrátit se musí.
Mám s tím vlastní zkušenost.