lescol

Jsem podnikatel, fyzická osoba. Nevlastním TV. Nevlastním rozhlasový přijímač. Nejsem odběratelem eletr. energie.

Jsem podnikatel, fyzická osoba. Nevlastním TV. Nevlastním rozhlasový přijímač. Nejsem odběratelem eletr. energie. Nevlastním PC. Nevlastním mobilní tel. Nevlastním modem. Nevlastním SIM kartu. K internetu se připojuji přes zapůjčený 3G modem. K telefonování používám zapůjčenou SIM kartu. Používám zapůjčený PC a zapůjčený mobilní tel. s rádiem. Uvedená zařízení jsou majetkem občana ČR, který platí koncesionářské polatky. Jsem povinen platit koncesionářské poplatky?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kdo užívá zapujčený přijímač déle než 1 měsíc je poplatníkem tato osoba.
Navíc jako by jsi měl mít udělané čestné prohlášení že nevlastníš žádný přijímač.

https://tvp.ces­katelevize.cz/po­platky/doc/za­kon.pdf

Další odpovědi
anonym

Koncesionářské poplatky někdo platí a to je důležité. K jedné TV v domácnosti se také platí pouze jednou a ne od všech členů domácnosti, kteří ji využívají.

Drap

Ano, přístroj nemusíš vlastnit, stačí když je zapůjčený.