Avatar uživatele
Rokio

Jsem podle vás blázen? Co myslíte?

Blázni si neuvědomují, že jsou nemocní. Já si to uvědomuji a uvědomoval jsem si svoji poruchu už před začátkem léčby u psychiatra. V akutní psychóze mám snížené sebeovládání a v některých situacích mám problém rozlišit, co je dobré a co zlé, ale pořád jsem si uvědomoval, že se mnou něco je.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Porkman před 547 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

nejsi blázen

Všechny strasti mizí v momentě, kdy si je uvědomíme, respektive připustíme jejich existenci. Takže cesta k psychiatrovi byla v tvém případě už jen zbytečnou „berličkou“. Nevím, cos od toho čekal, ale… Psychiatr zná pouze jedinou berličku a tou je medikace 🤷‍♂️

Věděls, že jen několik let naz5 se nezvladatelní pacienti v českých psych. léčebnách bez jejich osobního souhlasu a třeba i po dlouhá léta běžně kurtovali k lůžkům? Soudy o tom rozhodovaly bez jejich vědomí. Dobrý, ne? A čemu chceš Rokio tedy věřit? Společnosti? Například že je ZDRAVÁ?🤦‍♂️

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

jiný názor

Jsi pacient s hlavou? Jsi. Máš brát léky na hlavu? Máš. Jsi autista? Jsi. Tak ve všelidové představě jsi blázen.

Prostě jsi psychiatrický pacient. Ty škatulky, co jsi napsal do dotazu, zapomeň, takhle to nefunguje. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak nemáme psychiatrické nemocnice, a na psychiatra je učňák. Není, jo, není.

Z všelidového úhlu pohledu jsi blázen, z odborného pohledu jsi psychiatrický pacient s diagnosou, která je těžce therapeuticky ovlivnitelná (zatím), a proto s nejistou prognosou.

A, narovinu, podle toho, co tu často předvádíš, opravdu zapadáš do všelidové představy blázna právem. A můžeš si za to, do značné míry sám, a proč, to jsem Ti tu napsal snad 100×, naposledy u toho dotazu stran Elkona.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

jiný názor

Podle mě jsi troll, co nemá nic lepšího na práci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

jsi blázen

Podle toho, jak se chováš a prezentuješ tak o tom není pochyb.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

jsi blázen

Jsi poloviční blázen. A ti jsou nejhorší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Porkman

nejsi blázen

Spíš ne

Upravil/a: Porkman

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek