mikina

Jsem po operaci – HYPERMENORHOEA a gynekolog mi předepsal hormony – PROVERA 5mg.Bojím se vedlejších účinků např.nadváhy.

Odpovědi
Paulovič

Dobrý den,

Provera se užívá ve většině případů kdy nemůžete otěhotnět. Pokud by ale dotyčná otěhotněla bylo by dobré toto vysadit nebo se poradit se svým lékařem. Většinou se bere ve 20–26 dni cyklu, pokud lékař neurčí jinak. Co se týče vedlejších účinků:

Mnohé klientky se cítí unavené a tzv. „nafouklé“. Jinak by neměli být problémy. A důvěřujte více svému lékaři. Dostal přidáno, tak snad ví co dělá.

S pozdravem Roman

Rolotr

Provera obsahuje derivát progesteronu, který je u nadměrného děložního krvácení (hypermenorea) indikován proto, že působí proti efektu estrogenů. jeho užítí je široké, dává se také při chybění cyklického krvácení, anovulace a pod. Jako steroidní hormon na sebe může vázat vodu a tudíž se mohou objevit (velmi teoreticky) otoky, pocity plnosti a pod. Váhový přírustek sám o sobě na uvedené dávce není příliš pravděpodobný. Snad jen pro doplnění, existuje i injekční forma Provery a depotní forma, jež se aplikuje po 3 měsících a je poměrně oblíbenou metodou kontracepce.