horacion

Jsem paranoidní, když…

Jsem paranoidní, když si myslím, že současná situace okolo (okurkového) viru byla vyvolána záměrně kvůli odvrácení pozornosti od aktuálního „revolučního“ dění na jihu Evropy?

V předních českých online denících (noviny nekupuju) se v sekci Zahraničí(potažmo Evropa) dočítáme především o viru, ale o těchto protestech, jejichž průběh je velmi zajímavý (a ryze nedemokratický), se prostě nedočteme.

Vládnoucí garnitura se bojí, že by se i zde mohly strhnout masové vlny protestů, protože všichni víme, že si máme nač stěžovat! Situace je tady bídná, politici si s námi vytírají a protesty ve Španělsku, či Řecku (nově snad i ve Francii) by mohly být spouštěčem podobných akcí i u nás (resp. v ostatních „demokratických“ státech unie), což se jim samozřejmě nelíbí, použijí tedy své páky v těchto médiích.
Doplňuji:
Něco málo o tématu jsem teď našel například zde: http://www.czechfre­epress.info/vit-rossignol/spanelsko-protesty-demokracie-cesko

Takže na tom možná i něco bude, což je tedy dosti smutné :( Všude se ohánějí termíny jako demokracie a svoboda, ale realita je vlastně ne nepodobná totalitním režimům. Opravdová svoboda asi nikdy existovat nebude :(

Nejlepší odpověď
hanny 2

Paranoidní určitě nejsi.Dnes je možné úplně všechno,vůbec bych se tomu nedivila.Všechno se vším souvisí,to bychom se asi hodně divili,co dokáže a už dokázala vládnoucí garnitura vymyslet,o čem my ani nevíme!!!!!!
Doplňuji:
Nazvala bych to „totalitní otrokářský kapitalismus“,de­mokracie a svoboda tady existuje snad jen pro někoho,ale svých práv se slušný člověk nedovolá!

Další odpovědi
Terryle

On je dneska takhle paranoidní skoro každej – vliv médií se dost přeceňuje. Média nám můžou říkat, O ČEM přemýšlet, ale ne JAK a CO si myslet… takže jakákoli obrovská mediální snaha se může minout účinkem. A čím větší konspirace by to byla, tím těžkopádnější, dražší a přitom s nejistým účinkem – neee, fakt ne.

Demonstrace a protesty ve fakt masovým rozsahu u nás nečekejte. Nemůžeme srovnávat arabské země nebo jižní Evropu a nás – to jsou jiné mentality. Jižani jsou prostě divočejší, ať se nám to líbí nebo ne. U nás lidi kecají, kecají, mrmlají, k akci se vykope málokdo. Na demonstraci se skoro nikomu nechce. Myslím, že aby se to změnilo, trvalo by to ještě další roky… a politci na tuhle českou pohodlnost a hodposdský kecání spolíhají :)

tom004

Hodnotit co,kdo,kde, a proč nebudu,stejně by to k ničemu nebylo,ale okůrky,rajčata a jinou zeleninu a ovoce,jsem jíst nepřestal.Tak uvidím. :)

mosoj

hanny 2 : Ono to tak bylo nazvané již dávno, ale kdo z nás tomu tenkrát věřil. Bylo to bohužel zneužito tehdejším režimem tak jako dnešní režim zneužívá kde co.

Terryle : To přeceňování, je vlastnost lidí, média to ví a také toho zneužívají.
Neznám situaci jinde ve světě ( ale bude to podobné). U nás ale ještě doznívá přesvědčení z dob minulých že co je v novinách musí pravda protože jiná varianta povolena nebyla.

led

Hry s ľudským strachom je jedna z hlavných zbraní ekonomiky a politiky.

žolik

je to hnus ,co se děje,je to tak,zahrávají si z lidm,už to tady bylo kolikrát,přeži­jem.uvidíme co dál,já bych řekla že jste v pořádku.

Zdroj: žolík