Barča99

Jsem pan ja nebo jiný clen rodiny?

Děkuju za všechny odpovědi a rovnou se zeptám jeste na jednu důležitou věc :) Jak poznám ze moje rotvajlerka bere za pana me a ne jiného člena rodiny? :) dávám ji jist, chodím s ni ven, cvičim ji, od malinka jsem s ni doma ja, ale muzu si byt 100% jista?

Nejlepší odpověď
anonym

Pes většinou pokládá za svého pána toho, kdo má v rodině největší autoritu. Můžeš se o psa starat, cvičit ho a starat se o něj, bude tě poslouchat a respektovat tě, ale hlava rodiny pro něj bude také nejvyšší autorita.
Doplňuji:
ad Protiva: Pleteš si autoritu a strach. Tím, že psa budeš mlátit a uděláš z něj služku, jak píšeš, tím nedokazuješ svoji autoritu a psychickou převahu, ale pouze převahu fyzickou. Moji psi ačkoliv každý z nich váží dvojnásobek mojí hmotnosti mě respektují aniž bych na ně někdy musela vztáhnout ruku. Na to jsou jiné metody než bití. Mám hlavně jistotu, že moji psi by za mne položili život. Tvůj pes tě respektuje pouze ze strachu a na takového psa se nemůžeš spoléhat.

Další odpovědi
Mc Merkurion

u nás všichni psa posloucháme a jemu to očividně vyhovuje a ani nevadí,když na to náhodou zapomeneme,tak se připomene.Je to sice pouliční směs,ale chytrej a šikovnej,sám nás naučil,co od nás požaduje,a my to i někdy poznáme,a on má svatou trpělivost opakovat co chce,dokud nepochopíme…

badisko

koukej to ze psovi davas potravu a chodis ho vencit este neznamena ze te bude brat jako sveho pana …:D..zalezi spise na vedeni a celkovemu pristupu k hafakovi..

anonym

osobně si myslím, že pes bere jako pána celou rodinu, popřípadně má podle mě nejradši toho člena, který mu poskytuje stravu a venčení. Podle chování psa se dá taky rozeznat k jakému členovi rodinny vede jeho náklonost. taky záleží na povaze toho psa a jestli má od vás dostatek lásky.

Drap

Zatím asi u štěněte ne, ale postupem času si pes svého pána najde. Záleží na výcviku a tvé důslednosti. Pokud se o něj budeš takto starat i ndálé, tak budeš jeho pánem ty, přičemž pes musí poslechnout i ostaní členy rodiny a ctít je.
Zvláště takové plemeno je třeba již od malička k tomu vést, protože jakmile dospěje, tak je převýchova jakýchkoli nežádoucích návyků většinou dost obtížná

Lenča59

jo, záleží na tom jak se o něj staráš. jestli s ním trávíš hodně času, venčíš dáváš mu jídlo tak tě má nejradši :) to tak je asi uvšech zvířat ;) já jich měla celkem 27 a téměř všichni měli nejradši moji matku, a to sem jim věnoala tolik času :(..:D

Protiva

Občas psa zmlátím, a on mě zato považuje za svého pána.
Musí si vše nechat líbit. Psovi musíš každý den dokazovat, že jsi pán ty, a ne on.
Musíš se sama chovat jako pán, a ne jako služka!