Avatar uživatele
Dagmar20

Jsem opatrovník manžela

Manžel byl omezený ve svéprávnosti může disponovat s majetkem do 5000 tisíc nesmí rozhodovat o svém zdraví a hospitalizaci a o své péči jaké mi s toho plynou povinnosti máme ještě studující dceru můžu si z jeho účtu nechat posílat příspěvek na její studium a je nějaký limit který musí zůstávat na jeho účtu který teď spravuji já je upoutaný na lůžko a žijeme ve společné domácnosti.Dekuji za odpověď

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Dochy před 1705 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Obecné podmínky jsou dané zákonem, konkrétní usnesením soudu. Do dvou měsíců od svého jmenování opatrovnicí musíte provést soupis jmění opatrovance a do konce června každého roku předložit soudu vyúčtování. Jinak můžete s účtem disponovat libovolně, pokud to nebude v rozporu s usnesením soudu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Pokud máte dispoziční právo, můžete s účtem zacházet bez problémů. Podle toho co uvádíte je to jeho dcera, tak zde ani žádný problém není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

S účtem manžela smíte nakládat pouze v jeho prospěch, tzv. s ním hospodařit tak, aby to bylo v zájmu vašeho manžela. Nemůžete si s ním nakládat podle libosti a už vůbec ne stylem, že jeho účet „vybrakujete“, nebo si z něho uděláte dojnou krávu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek