Dagmar20

Jsem opatrovník manžela

Manžel byl omezený ve svéprávnosti může disponovat s majetkem do 5000 tisíc nesmí rozhodovat o svém zdraví a hospitalizaci a o své péči jaké mi s toho plynou povinnosti máme ještě studující dceru můžu si z jeho účtu nechat posílat příspěvek na její studium a je nějaký limit který musí zůstávat na jeho účtu který teď spravuji já je upoutaný na lůžko a žijeme ve společné domácnosti.Dekuji za odpověď

Odpovědi
Hlada

Obecné podmínky jsou dané zákonem, konkrétní usnesením soudu. Do dvou měsíců od svého jmenování opatrovnicí musíte provést soupis jmění opatrovance a do konce června každého roku předložit soudu vyúčtování. Jinak můžete s účtem disponovat libovolně, pokud to nebude v rozporu s usnesením soudu.

elkon

Pokud máte dispoziční právo, můžete s účtem zacházet bez problémů. Podle toho co uvádíte je to jeho dcera, tak zde ani žádný problém není.

Rokio

S účtem manžela smíte nakládat pouze v jeho prospěch, tzv. s ním hospodařit tak, aby to bylo v zájmu vašeho manžela. Nemůžete si s ním nakládat podle libosti a už vůbec ne stylem, že jeho účet „vybrakujete“, nebo si z něho uděláte dojnou krávu.