Avatar uživatele
BurTon

Jsem na PN a v době PN mi končí pracovní smlouva na dobu určitou. Co bude dál?

Dobrý den.
Řeším jeden osobní problém, čistě teoreticky:
Budu-li nebo jsem-li na PN od 4.1. (předpokládaná PN bude na 2 měsíce cca, na kterou bude navázán nový pracovní poměr) a 31.1. mi končí pracovní smlouva na dobu určitou.
Prvních 14 dní platí náhradu mzdy zaměstnavatel, dále “stát”. Co ale bude po skončení PP? Budu dále dostávat náhradu mzdy? Musím se jít přihlásit na pracovní úřad (pro osvobození zdravotního a sociálního pojištění, podpora v nezaměstnanosti)

  • lze brát náhradu mzdy + podporu v nezaměstnanosti? Předpokládám, že asi ne, to by bylo moc jednoduchý.

Děkuji za odpovědi.

Zajímavá 0 před 1204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Nechci rýpat, ale v návaznosti na vaši dnešní predešlou otázku… Neporodlužujte zbytečně odchod ze zaměstnání. Pokud budete na PN, jak si novou práci chcete hledat?
Jestliže opravdu nemáte žádné zdravotní omezení ani nemoc, nekonejte tak. Není to ani vůči zaměstnavateli fér. O konci pracovního poměru jste věděl.

Pokud se ptáte čistě teoreticky (doopravdy), můj komentář přejděte a snad se nad ním zamyslí někdo, kdo by chtěl “območit” systém a slušné jednání mu nic neříká.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… namísto lítání po pracáku (což se ti nechce, jak tvrdíš), budeš lítat po sociálce zkrzevá výplatu nemocenský, a věř tomu, že jim to bude setsakra divný … no, a stím zaměstnavatelem je to taky relativní, ono je totiž otázkou, jestli budeš nadále zaměstnán: v PN nelze dostat výpověď, ale ty budeš končit pracovní poměr na dobu určitou, a to je něco jinýho, takže si raději zjisti, jak to budeš mít, protože se může stát, že namísto toho, abys ojl stát, on oje tebe … jinak se drž rady Malvíny …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Po skončení nemoci, pokud PN skončí až po ukončení pracovního poměru, se půjdeš přihlásit o práci na pracák. Tam pracovník vyhodnotí, zda-li máš nárok na podporu v nezaměstnanosti a od data registrace se staneš (opět) státním pojištěncem pro účely zdravotního pojištění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Herjulfson

Hm, tak ty předcházející odpovědi … to jsou zase dřísty. V pracovní neschopnosti budeš dostávat nemocenskou, a to i po skončení pracovního poměru. Pokud ti skončí nemocenská a bezprstředně na to naváže další pracovní poměr, tak nemusíš ani nikam chodit ani nic platit. Maximálně s lístkem na peníze ke svému původnímu zaměstnavateli. Pokud tam vznikne časová mezera, musíš na pracák. Pokud v této mezeře nechceš na pracák, tak si musíš zaplatit sám zdravku – socku. Souběh podpory a nemocenské není možný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
BurTon

Ač se to nezdá, mám celkem významnou funkcni v managementu společnosti a takové prac. pozice se neobjevuji každý den jako dělnické pozice za pár korun.
Nehledě na to, že pro mne bude pobyt na PÚ pohoršující při kandidatuře na novou pozici.
Nejde mi o to vydrbat se státem kvůli financím, ale o lepší sociální pozici.

před 1204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@BurTon Odpověď jak postupovat jsem ti napsal u minulé otázky.

Co se týká tady kritizované pracovní neschopnosti, od toho je doktor, aby posoudil tvůj zdravotní stav, ne zdejší „přechytralí“.

před 1203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@autacek: ne přechytralí, ale uvědomělí, ne jako ty, co koukáš, jak nejvíc podojit stát a jak na tom trhnout … kvůli ale takových chytrákům, to odnášejí všichni a nevinní …

před 1203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@McM jsi snad jeho ošetřující lékař, že máš povědomí o jeho zdravotním stavu? Tak to by sis měl být vědom mlčenlivosti, myslím, že tě jí dotyčný nezprostil.

před 1203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… asi bude fakt hrozně nemocnej, když volí PN namísto pracáku, chvilku přemejšlej, než něco napíšeš, napsal vše sám …

před 1203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@McM a já ti znovu opakuji, že na zhodnocení jeho zdravotního stavu je tady jeho ošetřující lékař. To jak přemýšlíš ty, ukazuje pouze na to, jaký jsi sám, dle hesla, podle sebe, soudím tebe.

před 1203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… na rozdíl od tebe, si neustále nestěžuju, nezávidím důchodcům a nekoukám na to, kde podojit stát a svádět vše na Babiše …

před 1203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@McM když bych rád, aby tady dětem nezbyly po současné vládní garnituře jen dluhy, tak závidím důchodcům?

před 1203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… v tom případě jsi musel vědět, jak to s firmou je, a jak to máš s pracovní smlouvou a jejím ukončení …

před 1204 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek