BurTon

Jsem na brigádě a vydělal jsem si více jak 10 000,–

Četl jsem na internetu, že když vydělám více jak 10 000,– musím odvádět zdravotní a sociální. Jak to tedy udělat?
Doplňuji:
Smlouvu mám jako dohodu o provedení práce na červenec a srpen. Ve smlouvě mám napsáno že se zavazuju ke smlouvě v rozsahu asi 40 hodin měsíčně, ale já těch hodin mám 175 za měsíc

Nejlepší odpověď
mosoj

Na nic se nemusíš ptát, ani nahlašovat. Radí ti tady ptákoviny.
Prostě jak budeš mít výdělek vyšší než 10000 Kč odvede za tebe zaměstnavatel sociální i zdravotní pojištění. Je to jeho povinnost.

Další odpovědi
huxa

Nikam neohlašovat.

Agneta

Zeptej se, na kterém úřadě se máš zeptat :D

geekocz

Já jsem také na brigádě, ve smlouvě mám, že budu pracovat v termínu od-do přičemž počet hodin nepřesáhne 300. Není to třeba 40h týdně? Protože 40h na měsíc není zrovna moc. Záleží to teda taky na typu zaměstnání. A pokud jsi student máš nějakou úlevu na daních