Coco1420

Jsem majitelkou vozidla, pojistku mám ale na pritele, který má exekuce.

Jsem majitelkou vozidla, pojistku mám ale na pritele, který má exekuce. Nemáme stejné trvale bydliště. Hrozí mi případně něco?

Odpovědi
nyjono

Jako že on platí pojistku na tvé auto? Nebo co to znamená, že ty máš pojistku na přítele?
Podstatné je, aby to auto, kterým se jezdí, mělo platné povinné ručení. Platné, znamená správné údaje a zaplacené.

Filip84

„Zaknihovaný“ majetek, tedy krom nemovitostí zejména motorová vozidla a vozidla přípojná za ně, která podléhají registraci, mají „zaknihovaného“ vlastníka, který je úředně zaznamenán úředníkem v úředním lejstru – technickém průkazu.

Výkonem rozhodnutí lze postihnout pouze majetek ve vlastnictví povinného. Proto, pokud je vlastníkem motorového vozidla osoba poněkud odlišná od osoby povinného, nelze takový majetek fendovat při výkonu rozhodnutí.

Pokud je povinný pouze pojistníkem, z toho žádné právo k vozidlu nepovstává. Samozřejmě, soudní vykonavatel nebo exekutor skutečnost, že je povinný pojistníkem motorového vozidla, zjistí.

Pokud povinný nikdy nebyl vlastníkem předmětného motorového vozidla, je právní skutečnost, že je jeho pojistníkem, zcela irrelevantní.

Pokud však povinný byl vlastníkem předmětného motorového vozidla, a k převodu práva vlastnického došlo v době, kdy byl na majetek povinného exekučním soudem nařízen výkon rozhodnutí, nebo exekuce, jde o právní úkon absolutně neplatný. K návrhu oprávněného pak o neplatnosti právního jednání rozhodne obecný soud povinného a skutečnost, věděl-li již povinný o nařízení výkonu rozhodnutí, či exekuce, není právně relevantní; samozřejmě Ty, jako nový (theoretický) vlastník, budeš účastníkem tohoto sporného řízení. Pokud o nařízení výkonu rozhodnutí či exekuce prokazatelně povinný věděl, bude stíhán pro trestné činy poškozování věřitele a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Pokud k převodu práva vlastnického došlo sice v době, kdy na majetek povinného nebyl nařízen výkon rozhodnutí, nebo exekuce, avšak s ohledem na všecky skutečnosti lze takový právní úkon považovat za účelový, může podat oprávněný návrh na deklaraci neplatnosti takového právního jednání obecnému soudu povinného. Opět, šlo by o řádný soudní rok, a Ty, jako nový (theoretický) vlastník bys byla jeho účastníkem.

„Trvalé bydliště“ de iure neexistuje. Existuje trvalý pobyt. Trvalý pobyt exekuční soud nezajímá (exekutor, nebo soudní vykonavatel, konají úkony exekučního soudu). Exekuční soud zajímá skutečný pobyt povinného.

Je pár exekutorů, kteří jsou mimo, je pár exekutorů, kteří jsou „dravci“ (celkově nastavení výkonu rozhodnutí u nás není nijak dobré, ale to by bylo na samostatné thema), ale až na ty mimoně všichni skutečné bydliště povinného zjistí, je to jenom otázka času, protože na tom není vůbec nic složitého. Pokud, tedy, povinný platí pojistku na auto ve Tvém vlastnictví, a pokud spolu sdílíte domácnost (což jsi nenapsala, já nejsem jasnovidec, a pod pojmem „přítel“ si lze představit spoustu proměnných), jinými slovy, pokud spolu žijete v kuběnátu, nesezdaném soužití, jak se to nazývalo dříve, tak na to exekutor, tak nebo tak, přijde. Otázka je, jestli bude provádět mobiliární exekuci, ale z těch dvou řádku se mi ani nechce praesumovat nějaké fantasmagorie.

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy

Hlada

Jaký smysl má takové počínání? Vždyť přicházíš o bonus.

Coco1420

Ano, povinné ručení je napsáno na něj, ale auto je napsáno na mě.