Avatar uživatele
Rokio

Jsem já v situaci Mamahotel?

Zde je difinice: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Mamahotel (zdroj: wikipedie)

Já přitom rodině dávám půlku svého ID, kupuji docela často dary pro mamku a někdy i pro otce a když jsem studoval, tak jsem si platil školu.

Dále vykonávám domácí práce, a to vysávání, venčení Amy, vynášení koše, třídění odpadu, odvoz odpadu do sběrny a pomoc otci s financemi a někdy mu půjčuji.

Myslíte si, že jsem v této situaci?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 2134 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

ne

Ne. Trvrdou prací (vynášením koše a venčením psa) si vše poctivě odpracuješ.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Shoehardt

jiná odpověď

Na posouzení Tě málo znám.

Jinak Tebou vyjmenované činnosti vykonává i moje dcera, které je 7.
(Kromě financí samozřejmě).

Upravil/a: Shoehardt

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

ano

Rozhodujícím znakem „mamahotelu“ je, že dospělý potomek bydlí s rodiči ve společné domácnosti. Není rozhodující, jak se na jejím chodu podílí.
Až budeš bydlet ve vlastním (pronajatém) bytě či domě, teprve nebudeš v mamahotelu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

ano

Pokud se nepostavíš na vlastní nohy, nezvládneš si vařit, prát, i zabezpečit všechny ostatní služby a výdaje, tak budeš pořád v kategorii co popisuješ. To, že část pak za tebe udělá s radostí jistě tvá budoucí partnerka, je věc jiná.

Upravil/a: autacek

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

ano

Ano, Rokio, jsi, zneužíváš ochotu rodičů.

Máš svůj vlastní příjem, měl by ses postavit na vlastní
nohy a ne se nechat „obsluhovat“ rodinou.

Tvé činnosti jsou v pořádku, na provozu domácnosti
jsou povinni se podílet všichnii členové → i děti.
(Pomoc v domácnosti by měla být samozřejmá pro každého,
nikdo by svůj podíl neměl brát jako nějakou „zásluhu“.)

PS: Co míníš obraty „platit si školu“ a „studium střední školy“
(ta se navštěvuje, o studium jde až na VŠ, kterou jsi nevystudoval)?

Poznámka:
Opakovanými otázkami porušuješ zdejší pravidla
(Nestačí změnit pár slov, pořád jde o totéž.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ano

Samozřejmě že ano, je to mamahotel. A je celkem jedno co si myslíš že tam zásadního děláš a přispíváš, nedokázal ses osamostatnit, takže mamahotel … a další věc, představ si squatera, který obsadí dům, pak ho z něj chtějí vyrazit, že není jeho ale on argumentuje podobnou logikou, „Vždyť podívejte co jsem tu všechno udělal za práci a majitel mi ani nepoděkoval, v podstatě mi to morálně patří, minulej rok jsem frézoval parkety, pak jsem je teda zase musel přes zimu spálit ale podívejte jaký jsem si sám přinesl pěkný koberec ze skládky, je to tu MOJE !!!“ .. .vidíš ? podobná logika a stejná pitomost.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

jiná odpověď

Těžko říct pokud nejsou tvoje rodiče važněji nemocný a není třeba jim pomáhat s financemi, bydlením tak se můžeš v klidu odstěhovat.Pokud ale jsou tví rodiče dlouhodobě nemocný tak že okolnosti jejich zdraví zabraňují tvému osamostatnění.Tak pak je lepší zůstat něž je nechat na pospas u mě je ta situace že prostě opravdu já kdybych se odstěhoval od rodičů tak si nedovedu představit jak by si zařizovali všechno potřebné když mamka není schopná už dojít ani před dům a táta má neurologické onemocnění které také vyžaduje přítomnost 24 hodin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KamilaKubel

ano

Pokud máš dost na to abys půjčoval otci odstěhuj se a ži svůj život

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

opustit mamahotel = vypadnout z domu rodičů a postavit se na vlsatní nohy.

před 2133 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

a když ti rodiče třeba naznačí, že už by ses třeba ostamostatnit mohl. Tak nereagovat tím, že vletíš na odpovědi a budeš doufat že ti lidé, co tě sotva znají budou plácat po zádech za záslužné vynášení odpadků a v podstatě ti potvrdí, že ses už dávno osamostatnil 🙂 To je k ničemu.

před 2133 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek