RosTik2004

Jsem hubený a potřebuju přibrat… Nevíte o nějakém jídelníčku, jak bych přibral??

Zdravím,je mi 15 let, vážím 52kg a měřím kolem 176cm. Potřeboval bych sestavit nějaký jídelníček , který bych stravoval a dodržoval. Potřebuju přibrat a vytvořit si lepší svalovou hmotu. Cítím se slabý a bez jídelníčku to asi nepůjde. Každý den dělám 100 kliků , 100 sedulehů a 50 dřepů .Hned za školou máme workout ,takže tam chodím posilovat s kamarádama, ale vůbec se mi nezvětšujou svaly za odpověď budu moc vděčný :)

Nejlepší odpověď
Fyzik

Jsou tací no. Beztak se to časem srovná. Já byl v 15 taky hubeňour a jedl jsem co jsem chtěl, a ve 26 po škole to najednou začlo kynout, trochu. Jestli děláš 100 kliků denně, tak by sis jako fakt neměl připadat slabej hele.

Zkus se poptat odborníků, výživový poradce je dnes sprosté slovo, ale obecně pediatr asi dokáže poradit. Vím, že lidi, co nemaj akutní problémy, to u nás mají s lékařskou péčí těžký, ale zkusil bych to.

Další odpovědi
Alesh

No stress, seš mladý pívo, v tvým věku je to vcelku normální, že někteří jsou hubení, ať dělají, co dělají. Já si pamatuju, že jsem v tvým věku při 196 cm vážil nějakých 67 kg. Pak jsem začal cvičit a za rok jsem přibral asi 3 kg, jelikož jsem nechápal význam stravy. Další rok, kdy jsem výrazně zlepšil jídelníček, tak jsem přibral nějakých 11 kg. A co jsem jedl, hele skoro všechno, v tomhle věku to fakt nemusíš moc řešit, pokud jsi zdravý a pravidelně cvičíš, tělo si poradí prakticky se vším. Takže jsem do sebe dal klidně 3 večeře, po cvičení jsem dával domácí kompoty kvůli cukrům, vydatně svačil. Zkrátka, když můžeš, nažer se. 🙂 Ale bacha na to, zas aby sis z toho neudělal nějakou nesmyslnou mantru, což se mi tenkrát povedlo, kdy jsem se třeba i nejel na vodu, protože jsem měl strach, že na té vodě se pořádně nenajím a za ten týden zhubnu. Takže v klidu, rozhodně to nepřeháněj s nějakým pravidelným vážením atd. Nějakou takovou kravinu si do hlavy dostaneš, ani nevíš jak.
Jinak obecně bych víc jedl maso, ideálně krůtí, hovězí…, pak samozřejmě vejce, hlavně bílky z nich. No, a abys měl dostatek sacharidů, tak všemožné přílohy, ideálně luštěniny, kde je i velký obsah proteinů. Vyhnul bych se jen vyloženě nesmyslům, tj. přesmaženým jídlům z různých řetězců typy McDonnalds apod. Taky vyloženě přeslazená jídla jako jsou dorty bych nepreferoval, ale v tvým věku to jednou za čas nehraje zas takovou roli. Hlavně v klidu, v tvým věku to je normální, s věkem se to i hodně „samo“ změní, uvidíš.

aliendrone

To je docela NORMÁLNÍ. V tvém věku jsem se také mohl „schovávat za bičem“, tělo prostě žene do výšky. Až zarazí (nejpozději kolem 18 let), dorostou ti i svaly (maximum kolem cca 25–30let, pak už to jde z kopce). Cvičení je samozřejmně VELKÉ plus, pokud chceš svaly, musíš žráti předevšíém MASO! Z žádného „zrní“ ti maso (svalstvo) nanaroste tak dobře – ať si říká kdo chce co chce.

BTW – nepodlehni módním výstřelkům (viz metrosexuálové), MNOHEM LEPŠÍ než korba jako Arnold (takoví NIC nevydrží a do minuty dvou se totálně unaví) je mít figuru jako Jackie Chan. Jistě znáš ty „úsporné typy“ – tuhé jako houžev s výdrží „do nekonečna“. (Viděls někdy kulturistu udělat třeba 30+ shybů? To dřív ZDECHNE, než se na něco takového zmůže! ;) :D :D)