SusanWoman

Jsem hubena diky strave?

Jsem udajne podvyzivena, ale hubena jsem se narodila. Snidam makove hrebeny apd., mam klasicky obed a vecere je takova vselijaka.. muze to byt tim?

Nejlepší odpověď
Frontinus

Těžko říct takhle z hlavy. Může to být vyšší intenzitou fyzické práce, habituálně vyšší intenzitou bazálního metabolismu, tasemnicí, hyperfunkcí štítné žlázy,… Pokud nejde o povídačky nějakých chytráků hodnotících štíhlou postavu jako „podvýživu“, ale o tvrzení někoho, kdo této části medicíny/biologie člověka skutečně rozumí (tedy v tomto případě lékař, nutrniční terapeut /nikoliv „výživový poradce“, to jsou až na výjimky kašpaři/, učitel tělocviku,…), tak by bylo na místě pátrání po příčině pod taktovkou například praktického lékaře. Pokud jde jen o pindy z ulice a v minulosti se ti nijak váha nezměnila, velmi pravděpodobně je to habituální a pro tebe nemá moc cenu se pídit po příčině. Zejména jsi se svým vzhledem spokojená.

Další odpovědi
Edison

Strava je jen jeden z faktorů mající vliv na postavu. Nikoli jediný.

anonym

Zkus si jídlo nejméně týden zapisovat do www.kaloricke­tabulky.cz. Tak snadno zjistíš, zda máš ve svém stravovacím režimu výrazné nedostatky. Tento web ti pak hned doporučí v jakém ohledu je třeba stravování změnit.

elkon

Co takhle trochu sportovat, to ti dá zdravou chuť k jídlu.

da ny

Může.
Ale, to my těžko posoudíme.
A co papkáte dopoledne a odpoledne ke svačině či 2. večeři?
Mělo by se jíst každé 3 – 4 hodiny......
Nějaký podíl na štíhlosti/hubenosti může mít genetika, typ postavy. Fyzická aktivita nebo nemoc.
Na podvýživě se jinak zdravý člověk podílí sám (rodiče) nepravidelnou, nedostatečnou a nevhodnou stravou s nedostatkem živin (bílkoviny, tuky sacharidy)..

Mnoho lidí se narodilo jako hubená (neduživá) mimča a v dospělosti i pubertě bojují s obezitou.

zjentek

Eklon ty sis otázku ani nepřečetl, viď? Vždyť SusanWoman tlačí do hlavy jako nezavřená, když se na ni podíváš!