Avatar uživatele
darlin

Jsem evidovaná na ÚP.Pracovala jsem na dohodu.Kolik si mohu vydělat a kdy už jsem povinná zrušit evidenci na ÚP.Děkuji

Doplňuji:
Deli děkuji za rychlou radu. Ještě bych vznesla dotaz, když je vydělaná částka vyšší,musím zaplatit 15% dań z částky a odvést zdravotní pojistku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fablen před 4745 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Můžete si vydělat max.4000,– Kč hrubého. Jakmile to překročíte, nutno informovat ÚP.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fablen

Úřad práce je nutné informovat při jakémkoliv přivýdělku (i tom do 4.000 hrubého) a je třeba jim každý měsíc dokládat potvrzení od zaměstnavatele.

Nepíšete, zda jste pracovala na Dohodu o provedení práce nebo Dohodu o pracovní činnosti. Daň ze mzdy Vám sráží zaměstnavatel a pokud šlo o DPČ, pak Vám hradil i zdravotní a sociální pojištění – to vše by mělo být rozepsáno na výplatní pásce. Pokud jste stále v evidenci na ÚP, nemáte povinnost platit minimální zdravotní pojištění (Kč 1.080,– měsíčně), protože jej za Vás hradí stát.
Kdyby jste si ale vydělala za měsíc více než 4.000 hrubého, pak se obávám, že Vás vyřadí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Salvaje

Pokud vím, tak letos už si nesmíte vydělat ani ty 4 000 Kč, abyste nepřišla o podporu…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
darlin

Příspěvek smazán administrátorem.

před 4745 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek