Alesh

Jsem docela zvědavý, co se z toho ještě vyvrbí, co myslíte?

No, není to krásné, jak tam tomu gaunerovi s nožem přinesli ti lidé svíčky a dali mu tam tu fotku s černou páskou? Není to vlastně nakonec hrdina?
http://zpravy­.idnes.cz/stre­lec-z-tanvaldu-se-branil-utoku-romu-okrast-ho-ale-nechteli-pbg-/krimi.aspx?c=A120113­_094522_liberec-zpravy_alh

Nejlepší odpověď
anonym

Příznačné je, že média soustavně zamlčují, že jej napřed pořezali, přece nebyl v nemocnici jen pro ochranu před lynčováním lítým davem!
Být to v USA, tak se to nejen neřeší, ale ani nedostane do černé kroniky. Prostě útočník a zloděj riskuje adekvátní odezvu a obranu, šmytec.
Násilí a zločinnosti se nesmí ustupovat, ale tvrdě potírat (bez ohledu na barvu pleti).
Doplňuji:
Právě žalobkyně přehodnotila kauzu ve prospěch bránícího se:
http://www.no­vinky.cz/krimi/256106-zalobkyne-strelec-v-tanvaldu-nevrazdil-branil-se-silnemu-utoku.html

Další odpovědi
zl@tk@

Řekla bych, že kdyby tu pistoli u sebe neměl tak se neubránil. Akorát mne zarazilo, že vyloučili pokus o loupež nebo okradení toho starého pána. Tak se ptám proč ho tedy ti mladíci napadli? Že by jen tak šli okolo něj a napadlo je si do něj bouchnout? To se mi nějak nezdá …

dudu

Vzpomínám si, že za hlubokého totáče tehdejší gen. ředitel ZVS Brno zabil dědka po kterém střelil z kulovnice v domnění, že se na poli pase divočák. Obhájce tehdy uspěl s dikcí podle které nebylo pravdou, že se starý pán opozdil s okopávkou svojí řepy, ale ukázalo se zjevně pravdou, že dotyčný měl na sobě kančí kůži a navíc ještě chrochtal.
Zdá se, že tentokráte buď těch tmavých postav už všichni máme opravdu plné zuby, nebo se nenašel žádný baron, který by dokázal zaplatit toho správného advokáta.

štamgast

Aleshi, sdílím tvůj irnonický nadhledový názor, ten muž se jen bránil, legálně drženou zbraní.

Drap

Nezbývá, než dozfat, že spravedlnost odkryla své oko a že střelec bude zcela osvobozen.
Povšiml jsem si zajímavé věci na fotografii. Všechny svíčky na ní jsou čerstvě zapáneny, žádná vyhořelá. Zřejmě asi přišlo spousta lidí najednou zapálit svíčku a před tím a asi ani po tom už nikdo nepřišel.