Jsem asi pověrčivá a potřebuji se toho zbavit, poradíte mi jak?

Dobrý večer, myslím, že když se mě vede ve škole a dostávám dobrý známky, tak to doma není v pořádku, a brzy se rodiče pohádají nebo tak, a když ve škole dostávám blbý známky a nevede se mi, tak je to doma vše dobrý. Mám tokovej pocit že to tak je, a prostě mi to vadí, když třeba dostanu dobrý známky, začnu mít strach že se něco doma stane a tak, nevíte jak se té pověrčivosti mám zbavit proasím? A není to jen toto, když mě třeba začne bolet hlava nebo na chvíli na nějakém místě hlavy mě začne píchat, tak si myslím, že se stane doma něco špatníého, že se pohádáme nebo tak.
Doplňuji:
Prosím.......­..........

Nejlepší odpověď
annas

Snažte se najít možnou příčinu. Všechno , co je či bylo pro vás negativní, se ukládá ve vašem podvědomí.

Autorka čláhku Bc. Lenka Černá – zakladatelka Školy pro ženy radí: " Abyste odhalili skrytou příčinu vašich strachů, zkuste se sami sebe před spaním zeptat: “Co se mi v minulosti stalo, že mám z dané situace nebo představy strach?” Tuto otázku je dobré si pokládat právě před spaním, protože vaše podvědomí bude mít čas a kapacitu odpověď vyhledat. Uvidíte, že za pár dní odpověď “vyplave” ve formě bleskového obrazu z vašeho dětství nebo minulosti."
atd.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsem-asi-poverciva-a-potrebuji-se-toho-zbavit-poradite-mi-jak

Negativní myšlení snižuje vaše sebevědomí, zkresluje, ovlivňuje vaše chování. Nejhorší je, že se časem projeví i na zdravotním stavu. Většina zdravotních problémů má psychosomatické příčiny – např. nespavost, zažívací potíže, únava, nechutenství nebo naoap obrovská chuť k jídlu atd.

Berte to tak, že co se stane, často nemůžete ovlivnit. Říkat si, „kdybych to udělala jinak, tak …“ je zbytečné. . Netrapte se, když dostanete horší známku (někde jste o tom psala), svět se nezboří.

Vždy si vzpomenu na kousek refrénu písně J. Korna … " jednou je hůř, jednou je líp … zbývá jen jediné vydat se dál … "

Jste mladá, takže se snažte myslet optimisticky. Nevíte, co vás ještě v životě čeká.

Podívejte se do odkazu, pročtěte si rady psychologa.. Něco vyzkoušejte.

Doplňuji:
Oprava odkazu:
http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/karam­bol/_zprava/len­ka-cerna-chce-zvladnout-strach-budte-ted-a-tady--1289186

https://www.go­ogle.cz/search?q=Jmys­let+optimistic­ky&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox&chan

Další odpovědi
marci1

Nesmíš na to tak myslet. Je úplně jedno, jestli dostaneš dobrou nebo horší známku. Já si říkám : Nic se neděje, všichni jsou živí a zdraví a na světě je krásně. A jaký si ho uděláš, takový ho máš ! 🙂

setapouch

„Prožíváme-li delší dobu idylu, přestaneme ji vnímat a osud by nám prokázal neocenitelnou službu, kdyby nás popadl za límec a vyhodil dočasně na mráz.“ Z. Jirotka – Saturnin

Život přináší dobré i horší věci. Ty horší si uvědomujeme intenzivněji, ačkoli jsou častokrát nevýznamné v porovnání s tím dobrým. Je zapotřebí uvědomovat si to dobré. Pak možná zjistíš, že ty špatné věci jsou jen kořením v guláši života.