verča1000

Jsem anorektička nebo ne???

Všichni mi říkají že sem strašně hubená samá kost a kůže,ale já si myslím že jsem tlustá…Je mi 16 let a vážím 46

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

nevím si rady

Doplňuji:
Ještě v tomto věku se mi ona váha jeví celkem adekvátně. Ovšem doporučuji ti přibrat !!! Je to celkem na hraně..

Další odpovědi
klumprt

pomoc

Podle BMI bys musela při váze 46 kg měřit nanejvýš 135 cm, aby se dalo hovořit o nadváze.
Při 158 cm a víc je to už podváha!
Spočítej si to zde http://www.fit­dieta.cz/bmi-kalkulacka

marci1

nevím si rady

Bohužel jsi nenapsala, jakou máš výšku. V 16 letech je Tvoje váha o dost nižší, než je průměr. Záleží také na tom, jak se stravuješ, sportuješ. 🙂
http://www.na­seinfo.cz/clan­ky/tehotenstvi-a-deti/obezita-u-deti/prumerna-hmotnost-deti-podle-veku

petra15

nevím si rady

Más – li „normální“ výsku (166 – 173), tak je to v porádku.:-)

Jantar2

nevím si rady

Napiš nám prosím i váhu ale když si vezmeš že průměrná váha dívek ve tvém věku 57 kilogramů a je mi jasné že většina dívek okolo 16 jsou opravdu štíhlé tak musíš mít opravdu podváhu nebo je to na kraji s podváhou… Být tebou Ti doporučuji přibrat pár kilo a uvidíš že to na tobě nebude ani vidět!

da ny

pomoc

Díky nevratné změně ve zdravotnm stavu při výšce 17O cm vážím obvykle 48 – 49 kg :(
Jsem kachetická, ale při chuti :) a snažím se přibrat!
Můj názor je ten, že jsi velmi hubená, pokud nemáš zdravotní problém/y, troufám si
říci, že opravdu jsi bohužel anorektička!
Pokud by ses zmínila o svých stravovacích návycích a dala příklad jídelníčků, byli bychom o něco moudřejší :).

ema24

pomoc

Nenapsala jsi svou výšku…spočítej si BMI, pak orientačně uvidíš, jak na tom jsi. A snažíš se svoji váhu nějak ovlivňovat? Dieta, cvičení, projímadla,…? V Tvém věku ještě nemusí být růst a vývoj organismu ukončen, tak abys později nelitovala, jak jsi byla „hloupá“.

Elen5105

nevím si rady

Doplňuji:
To záleží na tom, jak jsi vysoká.

cochee

pomoc

Nedávej to příště jako anketu, nedává to vůbec smysl.

Anorexie je porucha příjmu potravy, která má záhy jako následek podváhu. Není však nikde řečeno, že automaticky každý člověk, který má podváhu, je anorektik. Takže si počti někde na netu, co to anorexie vůbec je a na svou hmotnost se neohlížej, ostatně k tomu, abychom mohli určit, zda máš podváhu, jsi nenapsala svoji výšku.

bububabu

nevím si rady

Doporučuji ti dívat se na zajímavý seriál o těchto problémech. Dává ho Prima Love každý den krom víkendu něco kolem 18 hodiny a jmenuje se Zhubni, nebo přiber! Řeší tam i skupinku anorektiků tak se můžeš porovnat a určitě i přiučit :)

lota

pomoc

Podle toho, že si připadáš tlustá anorektička si. Váha může klamat, každý má jiné dispozice, jinou postavu. Záleží na tom, jak a s jakými pocity jíš. Protože/přestože se na to tady ptáš, tak doufám, že sama dokážeš vyhodnotit, jak to s jídlem máš. Příp. můžeš zkusit psychologickou poradnu, třeba tady http://poradna­.zena.centrum­.cz/rubrika/psycho­logicka-poradna/

STUDENTKAEVA

nevím si rady

Doplňuji:
No dle mého si hlavně uvědom, že anorektička si nikdy nepřipustí že je hubená.Dej si něco co ti chutná nedívej se už na ty kalorie,klukům se stejně více líbí oplácanější holky né žádné chrtačky..Tak se koukej jít najíst!!

sunchAtor

nevím si rady

Pepa25

Nemůžu souhlasit s názorem Petry, že při 166 – 173 cm je 46 kg O.K. Děvčata, máte nějaké posunuté měřítko, bacha na to!

marci1

Také mě až teď napadlo, že pokud si myslíš, že když máš 46 kg a jsi tlustá, tak máš možná nějaký problém s příjmem potravy. Pokud měříš třeba 155 cm, tak je to v pohodě. 🙂
Doplň údaj o své výšce.

Nazdar Bazar

Ale už to že si myslíš že jsi tlustá když máš takovou váhu je dost nebezpečné.