Kryšpín

Kdo to byl Jozef Tiso, slovenský politik?

Kdo to byl, nýní jsem na Slovenském kanále jen krátce zahlédl o filmu o tomto politikovi, údajně jde o umělecké dílo, snažící se o jiný, pohled na události

Původní neotázka
Josef Tiso Slovenský politik

Nejlepší odpověď
led

Politik, o ktorom jeho stúpenci tvrdia, že je záchranca Slovenska (v časoch Slovenského štátu) a jeho pohrobkovia ho chcú naďalej velebiť a zbožňovať.
Politik, o ktorom jeho odporcovia hovoria ako o zradcovi Slovenského národa, stúpencovi fašistickej ideológie a dodnes mu kladú za vinu aj deportácie Židov a Rómov do likvidačných táborov (neboli to len tie známe koncentračné tábory).

Další odpovědi
gecco

Asi nepředpokládáš, že ti sem někdo napíše vyčerpávající biografii onoho politika…
Takže si počti – https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=jo­zef+tiso&source­id=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
___
BTW – nenechávej se vodit za ručičku, přemýšlej – a dozvíš (naučíš) se toho víc…

Drap

Zde se dozvíš vše potřebné:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jozef_Tiso