annas

Josef Čapek napsal: „Vážit si svého života, byť i těžkého, je statečnost.“ Znamená to něco pro vás?

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/7474-josef-capek-zivotni-statecnosti-je-vazit-si-zivota-i-tezkeho/

1. Myslíte, že lidé, kteří jsou rádi na světě lépe zvládají nejrůznější situace, ke kterým je třeba i životní nadhled a humor?

2. Být šťastný, i to je život, říká John Lennon.

„Když mi bylo pět, máma mi říkala, že klíčem ke spokojenému životu
je být šťastný. Ve škole se mě pak ptali, co chci v životě dělat.
Když jsem odpověděl, že být šťastný, tvrdili mi, že jsem nepochopil zadání.
Opáčil jsem, že oni nepochopili život.“

https://kazdy­denscitatem.cz/ci­taty-o-zivote/kdyz-mi-bylo-pet-mama-mi-rikala/

3. Jak chápete slova básníka Jana Skácela?

„Je život smyslem života, i když značně nesmyslným“?

https://theses­.cz/id/15n8dq/Skce­lovakoresponden­cejakointerpre­tanklkbsnicktvor­b.pdf

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2013/07/18/10/59/he­artbeat-163709_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, svým způsobem je žít běžným životem sama o sobě statečnost. Když vezmeme obyčejný život běžného člověka, tak tam najdeme spoustu starostí, i tvrdé práce radosti i smutku. člověk musí být i sám na sebe dost tvrdý, aby to zvládal. Co jen starostí a problémů má malé dítě, Potom studium, výběr profese, první lásky, puberta,první zaměstnání , hledání partnera, obstarání bydlení, potom děti, jejich výchova atd. Je toho mnoho, co musí člověk překonat, zvládnout i přes nepřízeň osudu, někdy i okolí, přes nemoci a kritické situace. Člověk musí být statečný, aby si dokázal toho všeho vážit napříč neúspěchům.

  1. Bezesporu. S nadhledem a s humorem jde vše nějak snadněji.
  2. Různí lidé mohou mít jiný náhled na život a na úkoly v něm.
  3. Tak že i přes na první pojhed nesmyslné situace se musí nějak vyřešit a nějak zvládnout.

Další odpovědi
Kepler

Dá se souhlasit se všemi uvedenými citáty, ale ne bezvýhradně. Jak řekl Werich (asi necituji přesně): „Smyslem života je žít ho. Ono se s tím totiž nic jiného dělat nedá.“

aliendrone

No, pokud je to životní NUTNOST, tak dělat z toho cokoliv dalšího, je klasická „z nouze cnost“. Tedy alespoň pro ty s pudem sebezáchovy. ;)

ad 1 – Je to možné, nikoliv však nezbytné. Většina lidí ani nepřemýšlí na tím, že „jsou na světě rádi“. ;)

ad 2– Lennonova máti se mýlí, je to NAOPAK – klíčem ke „šťastnému životu“ je spokojenost. Což si ale málokdo (toto štěstí) uvědomuje a bere ho jako samozřejmost. Obvykle do doby, než mu někdo/něco do toho štěstí hodí vidle. ;) :D

ad 3 – „Smysl života, vesmíru a vůbec“ je 42. To se ví už DLOUHO. Cokoliv navíc je nošení dříví do lesa. ;) :D :D