ladaI

Proč je hodnota jmenovitého tepelného výkonu kondenzačních kotlů udávána v rozmezí 6,5 – 26 kW?

A jak je v tomto rozsahu možná regulace výkonu?

Nejlepší odpověď
autacek

Výkon je regulován přísunem paliva, podobně jak na plynovém sporáku, ale tady to probíhá většinou již digitálně dle potřeby topné soustavy. Minumum je dobré aby kotel necykloval a okruh stačil předat teplo do vytápeněho prostoru, maximum pak kdyby byla taková zima, že kotel musí jet na plný výkon.

Další odpovědi
mosoj

Regulací primárního , sekundárního a někdy i terciálního vzduchu.

Dochy

Proč? Protože kotel je schopen v těchto výkonech pracovat. Jak? Řídí se ventil plynu. Buď dvojstavově (min/max), nebi spojitě. K tomu se pak musí i vhodně dávkovat přísun vzduchu. Mám pocit, že kondenzační kotle mívají lambda sondu (podobně jako u automobilů) a podle ní regulují odtahový věrák.

Lamalam

Co konkrétně si pod pojmem destilační kotel představuješ? Zřizuješ si pálenici?

mosoj

No já jsem odpovídal na kotel na pevná paliva. Bral jsem v úvahu ten přívlastek destilační!!!! Pokud byl ale míněn kondenzační plynový kotel tak tam je regulace výkonu snad jasná a snadná.