Avatar uživatele
anonym

Jméno staré dámy v minisukni a lodičkách…

Nevíte někdo, jak se jmenuje jedna stará ženská tak kolem 60-ti, možná více let, která se často promenáduje po centru Prahy? Vídával jsem ji, když jsem ještě chodil na střední v okolí Míráku, ale i Na Perštýně a kolem Karláku. Každý se za ní ohlížel, protože na svý stáří byla oděna docela odvážně. Mini, lodičky s podpatky, síťovaný punčocháče a strašně nalíčená. Je docela známá, prý se jí říkalo hraběnka, ale rád bych se o ní dozvěděl více.
Doplňuji:
Omlouvám se za mylnou informaci o Hraběnce, mám to jen z doslechu. Ta současná je tedy někdo jiný.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? fcoop, bolak, Damiana, david22, Tery8 před 4283 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Ta, které se říkalo „hraběnka“ je určitě už dávno po smrti, už před dvaceti lety, když jsem v centru bydlela jí muselo být kolem 80 let. Chodila do podniku Narcis, lidově zvaného Šmelhaus, bývala silně nalíčená a nosila blond paruku s kudrlinkami. Milý hochu, v šedesáti ještě žena není stará, možná tu původní teď nahradila nějaká nová 🙂. Podobných postav tam bývalo víc – bábá prodávající prádlovou gumu, bába Gábina, která vozila v dětském kočárku panenky s vymytýma očima, dědek, prodávající po hospodách kalendáře a mnoho dalších.
Doplňuji:
Za tu „starou ženskou kolem 60-ti let“ se omlouváš taky 🙂 ?

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Ano, říkalo se jí Hraběnka a chodila do Narcisu. A Filip Renč o ní kdysi natočil úspěšný dokument s názvem Srdíčko.
V odkazu jsou vzpomínky bývalého policejního rady právě na tuto pražskou postavičku.

http://sip.de­nik.cz/lidska-dramata/priznani-policejniho-rady-nejhorsi-byla-pitva-dite.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

co takhle šlapka???

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek