Jméno staré dámy v minisukni a lodičkách…

Nevíte někdo, jak se jmenuje jedna stará ženská tak kolem 60-ti, možná více let, která se často promenáduje po centru Prahy? Vídával jsem ji, když jsem ještě chodil na střední v okolí Míráku, ale i Na Perštýně a kolem Karláku. Každý se za ní ohlížel, protože na svý stáří byla oděna docela odvážně. Mini, lodičky s podpatky, síťovaný punčocháče a strašně nalíčená. Je docela známá, prý se jí říkalo hraběnka, ale rád bych se o ní dozvěděl více.
Doplňuji:
Omlouvám se za mylnou informaci o Hraběnce, mám to jen z doslechu. Ta současná je tedy někdo jiný.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Ta, které se říkalo „hraběnka“ je určitě už dávno po smrti, už před dvaceti lety, když jsem v centru bydlela jí muselo být kolem 80 let. Chodila do podniku Narcis, lidově zvaného Šmelhaus, bývala silně nalíčená a nosila blond paruku s kudrlinkami. Milý hochu, v šedesáti ještě žena není stará, možná tu původní teď nahradila nějaká nová 🙂. Podobných postav tam bývalo víc – bábá prodávající prádlovou gumu, bába Gábina, která vozila v dětském kočárku panenky s vymytýma očima, dědek, prodávající po hospodách kalendáře a mnoho dalších.
Doplňuji:
Za tu „starou ženskou kolem 60-ti let“ se omlouváš taky 🙂 ?

Další odpovědi
Damiana

Ano, říkalo se jí Hraběnka a chodila do Narcisu. A Filip Renč o ní kdysi natočil úspěšný dokument s názvem Srdíčko.
V odkazu jsou vzpomínky bývalého policejního rady právě na tuto pražskou postavičku.

http://sip.de­nik.cz/lidska-dramata/priznani-policejniho-rady-nejhorsi-byla-pitva-dite.html

honza19hk

co takhle šlapka???