Gestas

Jméno Miloš znamená „milovaný“. Je takový náš pan prezident?

Nejlepší odpověď
annas

"Mužské křestní jméno Miloš má slovanský původ. Vzniklo z přídavného jména „milý” připojením přípony -oš.

Význam jména tak skutečně je „milý”, „příjemný”, „milující”, „přívětivý” apod. Stejný význam i původ mají i další podoby jména − Miloň a Milouš. Jméno představuje také domácí podobu jména Miloslav. Pokud by šlo o odvozeninu tohoto jména, vykládalo by se jako „slavící milost”, „slavný svoji milostí” nebo „slavný svojí dobrotou”, „laskavý” apod. "
http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/milos-24/

--
Pro někoho je to „nomen omen“.

Další odpovědi
anonym

Některými jistě ano. Pochybuji ale, že jméno na to má vliv. Konečně i Hitler měl řadu obdivovatelů, kteří by za něj snad dali i ruku do ohně. Nezapomeňte, že láska je dokonale SLEPÁ 🙂

mosoj

Nevím proč bych měl milovat prezidenta. Bohatě stačí když ho respektuji nebo ne.

fcoop

Je to trochu jinak.
Význam jména: slavný milostí, milý, klidný.
Numerologie:

Čtyřka znamená Sílu a Energii. Jde o výraznou osobnost, která k sobě dokáže přitahovat ostatní. Je otevřená a upřímná, ale nerada říká lidem nepříjemná slova, proto ji někdy lze přistihnout i při milosrdné lži.

Nerozebíral bych to,ale ta „milosrdná lež“ ......to je vážně pikantní.

marci1

Pro spoustu lidí je sympatický a přijatelný, když jej zvolili prezidentem. Jeho blízcí ho zřejmě milují. 🙂