Pavel1212

Jméno chemika

Jak se jmenuje / jmenoval chemik, který objevil způsob těžby síry využívající přehřátou vodní páru?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Stalo se v 1. polovině 20-tého století chemikem H. Fraschem

Další odpovědi
tom004

Síra se nejčastěji těží tzv. Frashovou metodou, ta je založena na roztavení síry v jejích podzemních ložiscích pomocí přehřáté vodní páry, která je do ložiska vháněna sondami. Síra zkapalní a poté se odtud vyhání stlačeným horkým vzduchem. Takto získaná síra je velmi čistá (99,6%), proto se většinou dále neupravuje.

Zdroj: http://chemie-sira.wz.cz/tez­ba.html