Jk se zbavit morální krize?

Nejlepší odpověď
Andělé

Každý musí začít sám u sebe,svou svobodnou vůlí chtít jít co nejhlouběji ke svému nitru. Co tam najdeme?Kus cesty,kterou jsme ušli a pokud budeme k sobě skutečně upřímní,tak i se svými slabostmi,chy­bami,ale i přednostmi. Celý život se hledáme a to tak dlouho,než se nakonec najdeme.
Kdykoliv na sobě můžeme zapracovat stát se morálním člověkem. Věřícím pomáhá víra a dodržování desatera,jiným prostá lidská touha být slušný a dobrý člověk.
Život sám je naší nejlepší příležitostí,jak se naučit být silnou,milující a morální lidskou bytostí.
Cesta za morálkou,je cesta sám k sobě. Jedině tam najdeme veškeré poklady,které tak všichni stále hledáme.:-)

Další odpovědi
mosoj

Soukromé nebo společenské. S tou první bych si asi poradil ale s tou druhou ??
Sám nejsem nic.

marci1

Začít hned od mala. Učit děti, co je morální a co není. Být jim příkladem.

„Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“ (Bible, Tob 4,15)
„Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.“ (Bible, Lk 6,31).
„Člověk se nemá vůči druhým chovat způsobem, který je mu samému proti mysli To je jádro vší morálky. Všechno ostatní plyne ze sobecké žádostivosti.“ (Mahábhárata. Anušasána parva, 113,8)

huxa

Zbavit se morálních zásad, pozměnit je, popř. změnit vliv, který krizi vyvolal, tudíž naprosto stejně, jako u všech jiných krizí.

Kelt

Když si myslíš, že je krize, hledej příčiny a způsob řešení. Ale když ostatní nic nevidí, jsou bud otupělý, nebo ty máš lepší vnímání. Krize vzniká z rozdílných hodnot, které lidé vyznávají.

arygnoc

výchovou.

a príkladmi.
na jednu dve generácie zaviesť drakonické zákony podporované patričnou výchovou – telesné trety, verejné popravy, oko za oko, zub za zub (zákonne) – zlodejovi odťať ruku, ohováračovi vytrhnúť jazyk, vraha pred popravou mučiť, v školách i na pracoviskách zaviesť fyzické tresty, zaviesť povinnosť pracovať.

na druhej strane treba i odmeňovať – sociálnymi istotami, právom na voľby, prácu, vzdelanie, zdravotníctvo, zákonnosť.

že sa vám to zdá tvrdé?
tak sa pozrite okolo seba a pochopíte, že je kopec ľudí, ktorí SLOVU nerozumejú, pomôže im iba pár po hube.
kto sa chová, ako sa má, báť sa nemá čoho.
za tie dve generácie by ľudia pochopili, čo sa má a čo nie.

zaujímavosť:

napr. na Islande do roku 1950, kedy tam prišli američania v rámci dohody o obrane, sa vôbec nezamykali autá, domy, nikoho proste nenapadlo vziať si, čo mu nepatrí.