klaruška

Jizva.....

Dobré ráno. Mám takový problém. Cca před 2-mi měsíci jsem byla někde na bazénu, a tam jsem si odřela bedra o nějaké kamínky. Na zádech mám jizvičky jako kdybych se škrábala klíčem do krve nebo já nevím. Bohužel když se strup sloupl jde to strašně vidět. Z léta jsem navíc celkem opálená takže si jizviček každý všimne. Nemáte někdo nějaký tip, jak zamaskovat jizvičky, nejlépe navždy? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Ja mam z verejneho koupaliste jizvicky na koleni uz 30 let. ☹ Plavala jsem a najednou jsem soupala kolenem na betotu v brouzdalisti.
Nejake jizvicky opravdu nezmizi. Jen uz nejsou tak bile , svetle .. , uz jsou videt jen z velke blizkosti. A tak to mozna bude i vasich jizvicek. Ted je zima , tak mate vse schovane a v lete stejne budete zase chodit zase na koupaliste , tak to ani nema cenu maskovat. Ani si poradne nedovedu predstavit , jak by jste si nanasela make up na bedra. 🙂 -iv-

Další odpovědi
Sůwa

No, přes zimu snad záda tolik neukazuješ, tak máš na „opravu“ trošku času. Na jizvy je nejlepší vepřové vyškvařené sádlo, mazat co nejčastěji. To je rada prof.Borůvky a nikdo zatím nevymyslel nic lepšího.Já mám po operaci jizvu na nose a po sádle se celkem ztratila, ale zpočátku jsem od lidí zakusila hodně jedovatosti. To mne naučilo si z blbých lidí nic nedělat, co záleží na nějaké jizvě na těle. Na duši bývají horší jizvy a ty vidět nejsou. 😁

Pájo

Teď je to hodně vidět díky opálení… během zimy se to srovná – vyblednete.

Většinou je lepší zareagovat na léčbu jizvy mnohem rychleji (po dvou měsících už mnoho nezlepšíte) …
Je dobré hned zčerstva s tou jizvou pracovat.

Nejlepší je, když zacelenou ránu ihned začnete promašťovat, tím zajistíte „vlhké hojení“ a strup vůbec nevznikne.

Na čerstvou jizvu je jedinečný! gel CONTRACTUBEX (20g/cca 190,– Kč)..nedám na něj dopustit, jen díky němu nemám nad okem šití, jak Frankenstein.

Drap

Jedině použít nějaké vhodné líčidlo. Brzy se to srovná samo.

Deli

Dejte tomu čas a kůži promazávejte mastným krémem, za rok bude líp 🙂

FOX.IK

Cas je nejlepsi na jizvy, nektere se ztrati nektere jsou videt jen z blizka. Jedine co snad pomahalo byly tlakove masaze, ale to nevim jak u odrenin- ty se hoji ale docela dobre