iceT

Jízdní doklad…

Pojedu v úterý z Olomouce do Němčic n\H,tam pojedu přes Přerov,ale když pojedu zpět,potřebovala bych jet přes Nezamyslice,jelikož je to dřívější spoj,abych pak v Němčicích nemusela zbytečně zabíjet čas.Lze takto zakoupit jízdenku? Tedy z bodu A,do bodu C,přes bod B a z bodu C přes bod D okružní jízdu do bodu A?
Doplňuji:
ne vždy je to levnější,to máte pravdu,onehdy jsem jela do Nového Jičína jeli jsme dvě osoby,a cesta tam i zpět stála 300 peněz,ačkoli prý to byla akční sleva.ale nejde mi o slevu na jízdence,jen o to abych pak hodinu nemusela tajtrlíkovat na nádraží,když budu hodinu tajtrlíkovat už při cestě tam.Chci jet dřívějším vlakem,abych pak k zubařce nemusela letět přímo z vlaku,a mohla se psychicky připravit na to co mě čeká,a že mě teda čeká.....

Nejlepší odpověď
quentos

zpáteční jízdenku zakoupit lze: když si koupíte tam a zpět přes Přerov, uznají Vám to, i když vyjde najevo, že jedete přes Nezamyslice, protože přes Přerov je to delší. Kdybyste si koupila zpáteční jízdenku kratší trasou, jde to rovněž, ale budou pak chtít doplatek podle toho, o kolik km je delší trasa delší než ta kratší (zde se jedná o zanedbatelný rozdíl dvou km, takže jestli budou chtít doplatit dvě koruny…). Vyzkoušeno. V pátek jsem jel Trutnov-Zlín přes HK a Pardubice, zpátky jsem jel v sobotu Zlín-Trutnov přes Choceň. Uznali mi v Chocni zpáteční jízdenku psanou přes HK a Pardubice, protože přes Choceň to byla kratší trasa.
Doplňuji:
terry: určitě ne vždy. Mě vyšla zpáteční naopak vždy levněji.

Další odpovědi
bolak

No pokud si budeš kupovat dvě různý jízdenky jako pro dvě různý cesty, tak nejenom že to jde ale druhou cestu ještě ušetříš dvě koruny, za který si pak v Nezamyslicích můžeš koupit žvýkačku pedro.

Akorát musíš nahlásit průjezdní místo, tedy „Přes“ co jedeš. Pokud jde o zpáteční jízdenku tak by to šlo určitě taky, pokud nenarazíš na idiota. Za posledních 5 let už jsem tak jel několikrát, že sem si koupitl jízdenku která byla na 45 km, a pak jsem jel oklikou s přestupem, kterou mi vyjel idos, protože ten přímej spoj jezdil jenom 4× denně, a jel sem 62 km s jízdenkou na 45km a nikdo mě nikdy nic neřek.

JájsemRaibek

Určitě ano, ale zřejmě nepůjde o zpáteční jízdenku. Takže u pokladny A řekneš, že chceš jet do C přes B a zpátky z C přes D do A.

terry

Kup si jen jízden TAM, přes co chcdeš jet a pak jízdenku zase jen TAM, přes co chceš jet.
Myslela jsem, že když se kupují jízdenky tam a zpět najednou, že to vyjde levnějí, ale byla jsem vyvedena z omylu..Samostatně tam a samostatně zpátky vyjde levněji.
Nevím, jetli vždy, ale někdy určitě.
Ověř si to u pokladny.