bauerlukin

Kterou jízdenku v Praze koupit, aby platila na co nejméně pásem?

Dobrý den, jaká je v Praze jízdenka s nejméně pásmy? Třeba jen jedno. Koukal jsem na ten ceník jízdenek na automatech v metru, ale vím, že se jizdenky prodávají ještě jinde, třeba ridici autobusu.
Díky předem

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nejlevnější jízdné na území Prahy je krátkodobá jízdenka za 24 Kč na 30 min.
Nejlvevnější jzdné v pásmech mimo Prahu je za 12 Kč (neplatí ale pro dojezd do Prahy a ve vlacích) nebo za 18 Kč (lze použít i na „dojezd“ a ve vlacích PID).

Zdroj: http://www.dpp­.cz/jizdne-v-primestske-doprave/

Další odpovědi
Arne1

Řidiči prodávají jízdenky s příplatkem.
Pokud je na na utomatu jako nejlevnější jídenka se dvěma pásmy, tak to asi levněji nejde.

Dochy

Jak píše Pepa: Na území Prahy (všechna metra, tramvaje, autobusy 1×x) potřebuješ 24 (30min) nebo 32kč (90min) lístek.

V autobusech jsou jízdenky za příplatek (celkem 40kč místo 32), v příměstských linkách mimo Prahu pak za normální cenu.
(předpokládám „plnohodnotného“ cestujícího, dítě, mládež, student, důchodce mají nižší ceny, nebo 0)