Kroupič

Jízda na kole v zimě?

Co je nutné si pořídit na zimní ježdění na kole?

  1. jaké oblečení abych nenastydl
  2. Bezpečnostně special. pláště nebo tak něco? A jezdíte v zimě ?

Nejlepší odpověď
rigormortis

Kupte si návleky na kolena a ruce, kuklu (nebo nákrčník na tvář) aby jste si nespálil zimou plíce- je to levnější než celé oblečení.
Obecně na kolo neexistuje zimní výbava, někdo může namítnout že jsou pláště na sníh, ale to jsou pouze pláště s hroty za 3 200kč na obě kola.
Výplet, bovdeny, řazení…to všechno vám neustále bude odcházet.
Je potřeba používat řidké maziva (nastříkat do bovdenů, impregnovat si přehazovačku, odpružení, atd.).
Na nastydnutí je hlavní se po zahřátí již nezastavovat na lenivé přestávky.
Při jízdě na sněhu MUSÍTE mít kotoučovou brzdu, jinak vám to jednoduše může přestat brzdit na desítky metrů!! Nepodceňujte to…já jsem na to loni málem hodně doplatil.
Doplňuji:
A ještě rukavice…celo­prsťáky na sjezdy, ty si kupte v pracovních oděvech, stojí kolem 500kč, hlavně musí mít protiskluzovou úpravu na ukazováčku a prostředníčku kvůli brzdění.
Pořádné ponožky…nejlépe termo a na ně ještě normální, nohy vám budou dost tuhnout.

Další odpovědi
honza19hk

stačí termohadry.

žádné extra vybyvení nepotřebuješ stačí terénní vzorek na gumách.Pokud jsi chtěl jezdit po ledu tak pak už radši hřeby.

Jezdím hodně v průměru cca 2tis. km/měsíc.V létě i víc.Jezdím na profi celopéru KTM .Ale ono to není jen o kole,je to hlavně o zkušenostech jezdce.

tola

dle mých zkušeností návleky na boty nebo rovnou zimní tretry